| iulianamariabksk a întrebat:

Buna, am nevoie de o parere sincera va rog! Am avut in a8a un iubit care mi-a cerut sa fiu iubita lui, Razvan.Si eu am acceptat si ne iubeam mult..pana la inceputul clasei a10a cand a intervenit in vacanta de vara o fata din a9a si s-a dat la el.Eu m-am despartit, nu am mai vorbit pana in noiembrie anul trecut mai exact 3 luni.Ei bine a venit in clasa varul lui, care imi e  iubit din a10a pana cum, totul merge bine.Ei chiar se cearta uneori din vina mea..suntem toti 3 aceeasi clasa, Razvan intrand in acelasi liceu ca mine.Intr-un weekend a venit pe la mine Razvan, locuiesc cu tata, mama si verisoara mea.Eram eu cu el in camera si m-a luat somnul pe el. Dupa cand m-am trezit m-a luat in brate si mi-a zis ca ma iubeste si a zis ca isi doreste sa ma aiba din nou si avea lacrimi in ochi.Eu m-am culcat cu el 2 seri la rand.Nu stiu ce sa fac.Mi-e frica sa nu afle recentul meu iubit:Mihai.Voi ce ziceti? Nu stiu exact ce simt, eu sunt ca inca il mai iubesc pe Razvan mult.Si cu Mihai am facut dragoste din iunie in fiecare weekend si mereu ma iubeste si ma apara.Ce sa fac? Cu cine sa stau? Cine ma iubeste cu adevarat? Va rog ajutor! Am 17 ani, acum sunt a11-a,sunt mai mare ca am fost data mai tarziu la scoala, la fel si cei 2.Am nevoie mare de ajutor.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa tot ce ai insirat aici, cred ca nu-i vorba de nici o iubeala, ci doar de sex si prefacatorie. Tu te prefaci ca-l iubesti pe actualul, dar te prefaci ca adormi pe fostul, ca sa te joci cu el samd.
Un ajutor adevarat ar fi daca ai lasa baietii nin pace, macar pana mai cresti si poti discerne ce afci rau, de ce faci bine.

| Catrice a răspuns:

Am terminat liceul la 20 ani. N-am repetat nicio clasa. Cred.

Îți spun eu pe cine sa iubesti: pe Andrei.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Incearca sa iti faci un proces de gandire si sa aflii care din ei e alesul. Te-ai cuplat cu vara-su ca simteai cv pentru el pana la urma. Daca zici ca acum simti cv pentru fostul inseamna ca treaba nu mai merge cu Mihai ( daca totul era ok nu se ajungea aici ). Acu eu te sfatuiesc sa nu alergi dupa 2 iepuri ca n-o sa prinzi nici unul ( am incercat si eu si am cazut destul de naspa ) si sa mergi pe instinct. Daca ziceam sa-l lasi pe Mihai sau pe celalalt si tu o faceai iar lucrurile luau o intorsatura naspa nu ai motiv sa spui cv de genu : Da-l in p*m si pe prostu ala care a zis sa-l las pe x pentru y, asa ca iti repet MERGI PE INSTINCT asa daca lucrurile ies bine e ok daca nu macar inveti cv din chestia asta. Si rau daca iese macar ai ajuns acolo pe barba ta ( imi venea sa zic altceva da na... rolling on the floor ) nu pe spusele unui om de pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-i de bani pe fraieri

| Uvox a răspuns:

Ramona? Tu esti?

Răspuns utilizator avertizat