| anitapelocul1 a întrebat:

Sunt in clasa a sasea si am un iubit pe nume Razvan. Dar de ceva timp nu ma mai baga in seama. Ce credeti? Sa-l parasesc?

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In general, noi credem ca ar fi bine sa-ti vezi de scoala, de vacanta, jocuri, strand, prieteni, etc.
In problema ta, fa cum crezi, oricum nu tine orice ai face.

regis
| regis a răspuns:

Daca il cheama Razvan, da, cred ca trebuie sa il parasesti.

| rap4us a răspuns:

In clasa a6a iubit?! Parasit?! Dupa cum vorbesti si dupa nume se vede ca inca sunteti mici. Eu zic sa lasi baietii pana te mai maturizezi un pic, 14-15 ani si chiar mai mult. Atunci e perioada frumoasa. Nu zic sa pui mana pe carte ca altii, distreaza-te cu fetele, iesiti la un suc, mai si invata necesarul ca baietii vin mereu la fete. Fetele nu prea fac invers.

| sofisis a răspuns:

Cred ca te-a parasit el deja, doar ca nu te-a anuntat si pe tine.

| Cosmin1I a răspuns:

Numai fiti asa rai.
Si da anita ar trebui sa il lasi in legea lui daca nici macar buna nu iti mai zice

| jamal000 a răspuns:

Daca ai suficient curaj spune-i direct ceea ce gandesti si ce vrei si stabiliti amandoi ce sa faceti.

| Skilline2012 a răspuns:

Te-a parasit el deja laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Hace a răspuns:

Ar trebui sa il parasesti si sa pui mana pe carte, sa inveti!

| clickclicksnap a răspuns:

Pe cine, pe iubit? Care iubit? Aaa, Razvan, nuuuu de ce sa.l parasesti? Doar nu te baga in seama, nu e nimic grav... Ma intreb daca printii tai te baga in seama, la ce nuca poti pe umeri. Dar hey, stai ca tu esti fata isteata, inveti bine toate cele. Nu, eu zic sa nu.l parasesti, doar ai iubit intr.a 6.a.

| RobySz98 a răspuns:

Unde a ajuns lumea asta...

| Overlordspirit a răspuns:

Lasa tu sexul si iubirea, nu exista sa ceva e doar o copilarie.I-a uiate si tu pe net copila la 12 ani si dupa statul trebuie sa ati plateasca tie rahaturi.I-a mai stati si voi pe curul vostru ca sunteti niste copii

| Lyra a răspuns:

Abordeaza-l direct si daca vezi ca se tot fastaceste te desparti de el.

| BogdaNe14ani a răspuns:

Nu mai bate-ti joc de ea. Anita, eu iti spun nu mai sta cu el ca este prost, pun pariu ca esti frumoasa si inteligenta... Iti spus sa te indragostesti de baieti de 13 - 14 ani. Eu de exemplu am 14 ani si eu la 12 ani aveam o prietena de 10 ani; dupa parinti mi-au vb de pubertate... Si am jurat pana la varsta de 14 - 16 nu o sa mai fiu impreuna cu o fata. Si 2 ani m-am apucat sa citesc sa invat si eram al 2° din classa Iti spus sa faci la fel (sa nu iti incepi viata sexuala la 12 ani).

| Memo97 a răspuns (pentru BogdaNe14ani):

Cel mai "jmegher " raspuns laughing
1. nu ma intereseaza ca ti-au vorbit ai tai de pubertate la 12
2. fata nu a zis nimica de sex laughing
3. nu ma intereseaza ce ai jurat tu
4. pentru limba romana apasa-ti tasta 5!