| petro4clau4bebeMIC a întrebat:

am nevoie de un mic sfat din partea baietilor si a fetelor desigur.sambata seara am fost la disco cu prietenul meu si s-a cam imbatat, a facut mici gafe ma neglija, umbla mai mult cu prietenii lui, etc. iar duminica pe mess i-am reprosat toate astea dar nu l-am sunat si nici nu ma mai sunat sau sa imi dea mesaj pana aseara cand i-am dat mesaj si i-am spus:cand iti va fi dor de mine cauta-ma! iar el mi-a dat mesaj in care imi reprosa ca s-a saturat de teoriile mele, ca nu il iubesc luand in considerare ca nu i-am dat nici macar un sms si ca nu stie daca mai putem continua in felul asta. apoi l-am sunat si imi tot dadea ocupat pana si-a inchis telefonul i-am lasat cateva mesaje vocale dar nu le-a dat importanta.chiar il iubesc.cum sa ii demonstrez asta? cum sa il fac sa inteleaga ca sambata seara m-a facut sa ma simt naspa si de asta nu l-am sunat, asteptam ca el sa ma sune si sa isi ceara scuze? ce sa fac pentru al impaca? ca totul sa fie ca inainte, stiu ca ma iubeste, dar este mult prea orgolios

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu e frumos din partea lui sa te neglijeze,daca a-ti mers impreuna trebuia sa stea mai mult cu tine, nu neaprat sa stati lipiti dar totusi fiind prietena lui, trebuia sa iti acorde mai multa importanta tie decat prietenilor si mi se pare normal sa ii reprosezi atitudinea lui neglijenta.Si totusi,tot el e cel suparat dupa ce ca ai avut dreptate, fetele au nevoie de atentie, sa te duca la discoteca si apoi sa te lase deoparte e cam aiurea si el s-ar simti prost daca ai face la fel.Nu trebuie sa il cauti,sa il suni,daca lui ii pasa de tine te va cauta si e vina lui,el asteapta tot tu sa il suni,mai putin si vrea sa iti si ceri iertare ca l-ai luat la rost.
In plus tot tu il suni si el iti da ocupat,pai cu atitudinea asta nu ar trebui sa il mai bagi in seama macar incearca sa faci putin pe indiferenta,daca tine la tine isi va da seama ca el a gresit fata de tine si el e cel care trebuie sa te impace.
Tu ai facut bine ca i-ai spus ca te-a deranjat,altfel el va continua asa si tu te vei simt in continuare prost cel mai bine e sa ii spui ce ai pe suflet.
Ar trebui sa mai lase orgoliul daca te iubeste,tu nu i-ai gresit,asteapta sa te sune el,daca nu te suna inseamna ca nu mai are rost sa te agiti, te inteleg ca il iubesti dar trebuie sa il pui la punct, bafta.

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai daca este pre orgolios nu ai ce sa ii faci. Poti sa ii trimiti un sms dar putin probabil il va citi asa ca mai bine ii scrii pe o scrisoare ca tu il iubesti si daca nu l-ai iubi nu te-ai mai tine atata dupa el si ca vrei sa iti dea mai multa atenite si ca el a gresti nebagandute in seama...
Eu cred ca el nu te iubeste, poate doar te place sau tea iubit dar s-a plictisit de tine... daca era sa te iubeasca nu reactiona asa, eu zic sa ii scrii o scrioasre cu ceea ce simti pentru el si ce am zis eu mai sus si daca nu isi cere scuze dupa un timp sa il uiti, scurt pe 2, nu trebuie sa suferi tu din cauza unui orgolios care nu stie sa isi pretuiasca iubita care tine cu adevarat la el.
|Sper ca te-am ajutat, funda? PLzzzzzzzzzzzzz

| catthshshshs a răspuns:

Ce varsta ai? Eu zic sa il lasi o perioada in pace, daca tine la tine va trece peste aceste copilarii si se va intoarce la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| MinHee a răspuns:

Pai aici incerca sa faci tu primul pas si sa iti ceri scuze (chiar daca multora nu le place ideea:d) credeama multi dintre baieti nu se considera niciodata ei vinovati. Dar eu zic ca cel mai bun mod de a rezolva problema este daca reusiti sa discutati fata in fata problemele si normal sa le si rezolvatihappy

| Andreea_3517 a răspuns:

Nu te injosi asa tare lasa`l ca daca te iubeste se intoarce asa sunt si eu ca tine tot el greseste si tot eu sa imi cer scuze nu merita sa te insosesti in halul asta vb cu el o data impacate si apoi spune-i ca ar trebui sa invete sa isi ceara scuze cand greseste si ca nici lui nu iar fi placut. sper ca te-am ajutat

| petro4clau4bebeMIC explică:

L-am sunat si in seara asta si nu imi raspunde iar cand l-am sunat de pe alt numar mi-a zis ca nu are timp sa vorbeasca.in seara asta am vorbit cu un bun prieten de al lui si am stabilit maine o intalnire surpriza.ma duc sa ma intalnesc cu el, dar fara sa stie.nu stiu ce sa ii spun, dar sincear vreau sa port o discutie fata-n fata cu el. oare procedez bine? ce ma sfatuiti?

| Piscotell_4853 a răspuns:

Buna! parerea mea e ca astepta un moment d`asta ca sa se certe cu tine.probabil,vrea sa puna punct da` nu indrazneste sa-ti spuna. SAU.asa cum ai sps tu e prea orgoliosstraight face.eu zic daca chiar il iubesti cauta`l.nu asa pe mess si la tel ca nu rezolvi nimic, si daca e asa cum spui tu el de bia ast sa-l cauti.si vb cu el serios.si cere`i sa-ti spuna adevaru`.:*