| petro4clau4bebeMIC a întrebat:

Buna prietenii mei, am nevoie de un sfat urgent...de sambata seara cand am fost la disco, nu am mai orbit cu prietenul meu pentru ca s-a imbatat si ma ignora, pleca de capul lui si ma lasa cu un amic de al lui cu toate ca trebuia sa stea el cu mine.de atunci nu l-am mai sunat, asteptam sa ma sune el. iar luni seara cand i-am dat mesaj spunandu-i sa ma caute cand ii va fi dor de mine, mi-a dat inapoi mesaj si mi-a zis ca s-a saturat de teoriile mele, ca nu-l iubesc, atata timp cat nu i-am dat un semn de viata duminica si luni... dupa ce am citit msj-ul mi-a tot dat ocupat, apoi si-a inchis telu. i-am lasat n mesaje vocale dar nu mi-a raspuns iar aseara cand l-am sunat de pe numarul meu tot imi da ocupat iar cand a raspuns (atunci cand am sunat de pe numarul prietenului surorei lui)mi-a zis ca e ocupat si cand l-am rugat sa ma sune atunci cand are timp mi-a zis ca nu stie, sa se mai gandeasca. apoi mi-a inchis in fata.am tot insistat cu apelurile, dar imi tot da ocupat.nu inteleg de ce face toate astea si nici nu vrea sa imi explice.ma simt ca naiba in incertitudinea asta.aseara am vorbit cu un prieten bun de a lui sa ne stabileasca o intalnise surpriza, sa vorbeasca cu el si sa il scoata din casa fara sa stie ca se va intalni cu mine. oare procedez bine tot cautandu-l, tot insistand sa vorbesc cu el. vreau o explicatie credibila.nu pot crede ca e suparat pe mine doar pentru ca nu l-am cautat.si am o dilema.nu stiu cum sa reactionez cand voi da ochii cu el.sa ma port ca si cum nu s-a intamplat nimica? ce sa ii spun? ce sa fac sa ii demonstrez ca il iubesc?

3 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Fata mea! Iti joci demnitatea in picioare singura, pe langa faptul ca el a facut-o intr-un mod foarte urat! Lasa-l mai bine in pace, sau tie iti place sa il cauti tu in timp ce el iti inchide telefonul in nas? Pentru mine e clar: nu da doi bani pe tine! S-a plictisit baiatul sau are pe alta, nu te mai injosi atat in fata lui ca te va lua drept proasta; oricum cam asta face si acum cand vine cu motive de doi bani la tine; pana la urma mi se pare normal ca el sa te sune, sa te caute si sa isi ceara scuze ca te-a lasat in grija unui amic si nu a stat cu tine si tu ar trebui sa fii cea suparata! Cauta-ti altul ca asta e un nesimtit si un las! Si sa stii ca nu ai procedat bine ca vrei sa te vezi cu el in modul ala! E ca si cum l-ai forta, si sunt sigur ca nu asta vrei, sa stai cu un om fortandu-l! Ce trebuie tu sa faci acum, este sa termini orice legatura cu el si sa-l lasi sa-si vada de drumul lui, ca altfel iti va aduce numai suferinta! Sper ca am reusit sa te ajut si sper sa renunti la gandul de a te mai vedea cu el in acel mod; E de datoria lui sa te caute daca mai vrea sa fie cu tine, dar eu zic ca deja a dat dovada ca nu da doi bani pe tine! Ai grija!

| answer a răspuns:

Ai aici doua sfaturi de la doi baieti care stiu sa respecte fetele! Deci ce vrei mai mult ca sa te poti decide ce ai de facut?

| johnyboy a răspuns:

De ce sa-i demonstrezi tu lui ca il iubesti? i-ai demonstrat in momentul in care l-ai cautat dupa ce te-a lasat ca o proasta pe mana prietenilor la disco...deci baga-ti mintile-n cap si nu-l mai cauta deloc, si atunci ai sa vezi daca tine sau nu la tine, fii indiferenta, stiu ca doare dar e mai bine pentru tine.si daca te cauta dupa 1-2 saptamani/zile nu te lasa usor ca iar nu e bine, fii si tu batoasa cum e el de-ti inchide tel in nas (e indiferent cu tine si tu innebunesti, este asa?)lasa-l sa-ti simta lipsa si atunci ai sa vezi cum il faci cum vrei, asta daca te mai iubeste