| baby_6195 a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la careva dintre voi. Imi place de un tip, si la inceput si lui parea sa ii placa de mine. Intr-o seara am ajuns sa ne sarutam si ne-am plimbat, si ma tinea in brate cu atata dragoste si era atat de protector si chiar am inceput sa ma indragostesc de el. Dupa cateva zile mi-a spus ca inca tine la cineva si nu poate sa inceapa o alta relatie acum. Chiar mi-au dat lacrimile pentru ca imi place foarte mult de el si as vrea sa gasesc o metoda sa il fac sa ma vrea si el. Vreau sa il ajut sa treaca peste fata aia. ceva sfaturi? Nu vreau sa par insistenta sau sa il sufoc. Si oare daca m-ar vedea cu altcineva nu ar realiza poate ca si lui ii place de mine? Sincer nu stiu ce sa fac... chiar vreau un sfat. sad funda

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

El tea luat in brate tea pupat ca numai avea pe cnpe scurt sa folosit de tine.cel mai bine ar fi sa nul astepti nu iti pierde viata degeaba gasesteti p altceva.

| Intelligence a răspuns:

Nu poti sa-i scoti cuiva din cap sau din inima cu forta.ar trebuii sa te apropii ff. tare de el.si sa vezi daca si el isi doreste acelasi lucru sa o uite pe aia.ca daca nu.nu sunt sanse. daca el mai are sperantse de impaakre sau stiu eu ce cu aia.e in zadar.Insa fi aproape de el, asa fel incat el sa ii dea seama.ce are langa el.ca te poate avea pe tine.sa treaca cu tine peste tot si toate sa uite de aia.ca uh esti un nou suflet care vrea sa i se alature. daca el va simti asta.si isi va da seama ca pierde tot ce e; anga el.doar pentru ca nu incearca as uite de nu stiu cine.te va accepta`happy
Fi alaturi de el...incearca sa-l sprijini in tot si mai ales incearcasa vezi daca el vrea sa o uite pe aia sau nu `! daca nu vrea.da`i pace.o sa se intoarca el.

| anaservic a răspuns:

Fii prietena lui, asculta-i gandurile si fii mereu acolo pentru el. asa isi va da seama intr-un final ca iti doresti ceva serios si ca ai sentimente pentru el.

| Ajna a răspuns:

Pentru inceput, incearca sa il sustii, sa fi alaturi de el, sa il asculti, dar mai poti face si altceva in plus, invita-l undeva, daca se poate nu mergeti doar voi 2, asta, ca sa nu pari insistenta. El are nevoie sa se desprinda de relatia anterioara, are nevoie de prieteni si de relaxare. Fii o prietena buna!
Nu stiu, poate l-ar ajuta sa vada ca mai sunt si alti baieti in afara de el, baieti care te apreciaza, flirteaza cu ei, dar foarte natural si subtil, iar cu el fii ceva mai sensibila nu la fel de indrazneata. Sper ca te-am ajutat. Fii tu insati, daca te-a remarcat pana acum, sigur ii place de tine, are nevoie doar de spatiu!

| GaBitZuU a răspuns:

Pai... ar trebui sal asculti si sal intelegi cand ii este mai "greu". Pe mine asta m-ar bucura la o fata(sza ma inteleaga)

| micutza_6286 a răspuns:

Eu cred ca daca ati iesit impreuna i-a placut de tine (macar putin, dar tot i-a placut)Am trecut si eu prin astasad. Sfatul meu: lasa-l acum cu ea, vorbeste cu el ca amici.Cand va termina cu ea va veni la tinebig grin sper ca te-am ajutat

| bibisor25 a răspuns:

Eu cred ca poti sa incerci sa il faci sa o uite dar este riscul tau pentru ca daca nu se va intampla asa tu vei avea de suferit. daca te vede cu altcineva poate ii starnesti putin gelozia dar asta nu inseamna ca o uita pe cealalta fata.

| simonik_6936 a răspuns:

E cam complicat sad

| yonyubyta a răspuns:

Lasal un timp asa in pace...dar at cand te cauta.sau are nevoie d eun sfat.de o mangaiere.fii alaturi de el.si at o sasi dea deama ca chiar esti o persoana buna:*