| FizZAleX a întrebat:

de ceva timp am inceput sa privesc cu alti ochi o fata de la mine din clasa adica o plac, problema a fost pana acum ca statea cu alt coleg tot de la mine din clasa si nu am vrut sa ma bag ca ma simteam aiurea dupa. Acum s-au despartit ( ea statea la el acasa), iar ea apeleaza la mine sa o ajut sa treaca peste ( ca prieten, ea nu stie ca eu o plac). Ea s-a mutat la taicasu la tara iar azi a sunat-o maicasa ca daca vrea poate sa se mute la ea in Bucuresti, am asteptat-o in autogara ca sa o ajut cu bagajele ( eu m-am oferit ca am vazut ca tot se plangea ca o sa se care cu bagajele). Cand are o problema sau sufera din cauza ca s-a despartit de fostul ma suna sa stau cu ea la telefon sa ii dau sfaturi ( bineintel eu ii dau sfaturi in asa fel incat sa fie bine si pentru mine pentru viitor, fara sa ii dau de inteles ca vreau sa fiu cu ea) Ea s-a despartit de fostul de 1 saptamana si nu cred ca ar putea sa isi faca pe cineva asa repede pentru ca tinea la el. Problema este : 1. Oare are un efect daca o ajut acum sa treaca peste durere?
2. cand as putea sa ii spun ca tin la ea (nu vreau sa ma grabesc pentru ca s-ar putea sa o dau in bara daca actionez acum).
3. Eu pentru ea sunt un prieten foarte bun ( oare sa fie o problema din cauza asta si sa nu vrea sa fim impreuna?) tin sa precizez ca stie despre familia mea cum este adica stie o parte din mine cum sunt.

Help.

2 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Ea in mod sigur va aprecia ca ai fost si esti langa ea si in clipele grele.
Dar incetul cu incetul, va trebui sa actionezi, nu cumva sa-ti scapa si sa isi gaseasca un alt baiat, pentru ca poate ea nu si-a dat seama ca tie iti place de ea.
Deci va trebui sa gasesti momentul potrivit pentru a spune ce simti pentru ea.

| alexxxandru25 a răspuns:

Parerea mea e sa ai grija cu sfaturile, daca o sa te vada ca pe un frate cam greu ami ajungeti sa fiti impreuna...pentru punctul doi eu zic sa nu faci niciodata greseala sa-i spui ca tii la ea, e cea ami mare prostie.asta trebuie sa i-o demonstrezi dar ai grija cum...vezi ce gen de baieti ii plac si incearca sa iei atitudine, arata-i ca esti asa si ai si ceva in plus adica o intelegi si o sprijini(cazul cu ajutorul si sfaturile) si cam atat cred