| Natyzzza a întrebat:

Am nevoie de un sfat. iubitul meu de 17 ani vrea sa ma dezvirgineze eu nu prea sunt sigura daca vreau dar as face orce pentru el deoarece il iubesc foarte mult.si asta cred ca il face fericit...help meee

Răspuns Câştigător
| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Daca u nu esti pregatita nu fa acest pas pentru ca este un pas important.si daca el te iubeste te poate astepta pana te vei simti pregatita.

14 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Păi dacă nu vrei/nu ești sigură e clar că trebuie să mai aștepți. Câți ani ai? Ideal ar fi pe la 17-18 ani să începi. Nu te lăsa influențată de dorințele lui, nu e ok să faci ceva care îți afecteză corpul pentru a face partenerul fericit. Trebuie să vrei tu să faci asta și să fii pregătită emoțional și fizic.

| Yaguar a răspuns:

Tu poate si il iubesti dar problema e alta el te iubeste? Chind iubesti atunci nu te ghindesti asa mult la sex. Ca sa iubesti nu-i neaparat sa faci sex, insa sex poti facea si fara iubire. Mai bine nu te grabi, peste o perioada de timp poti sa regreti de acest pas.

| Yaguar a răspuns:

Ai abia 12 ani el 17 e din alt oras, el in acel oras unde locuieste poate sa aiba si alta prietena. Tu ai 12 ani el cred ca nici prietenilor sai nu te prea arata si nici nu se ghindeste ca puteti avea un viitor, pentru el esti o aventura cu care se poate de petrecut frumos timpul(de folosit). El doreste sa faca sex sa mai aiba inca una pe lista. Insa ca are 17 ani ear tu 12 si vrea sa te dizvirgineze arata ca nu ii pasa deloc de tine. Ai 12 ani si totul e inainte o sa mai ai relatii, acum te atrage asa tare el fiindca poate este prima persoana cu care ai ceva mai serios, insa nu facea prostii, ca baieti cu care poti sa ai relatii sunt multi, la fel si timp ai.
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

Răspuns utilizator avertizat
| CryStAll_7863 a răspuns:

Stiu cum te simti. Dar in cazul asta nu trebuie sa il lasi sa te devirgineze si stii de ce? Pentru ca nu o sa se mai opreasca si poate o sa ramai si insarcinata. Spune NU desi doare dar in cazul asta tu decizi, nu el

| sylarz a răspuns:

Asculta-ti inima, nu ti pierde virginitatea cu o persoana pe care o iubesti deoarece te va durea foarte tare atunci cand persoana aceea te va parasi. sfatul meu : i-ati niste iarba, fumeaza un pic, gandeste-te la nemurire, atinge nirvana, mai trage un fum, mergi in jamaica, zboara, mai fumeaza inca odata si plateste un expert in dezvirginare laughing gigolo italiano 800 $, first night free rolling on the floor funda pls happy

| raluca0306 a răspuns:

Parerea mea e ca ar fi bine sa-l refuzi.

| lastOne a răspuns:

I-ai face un bine sa il refuzi, daca afla parinti tau o sa faca puscarie pentru ca esti minora. De asemenea este o prostie sa faci ceva (care implica multe riscuri pentru tine) pentru altcineva doar ca sa il faci fericit.

P.S.
claudiu2386 - e un tampit, nu il baga in seama

| Brody a răspuns:

Fa-o in fundhappy Asa nu o sa mai stai cu fricahappy

| Natyzzza explică:

Eu am 12 ani...dar daa nu o fac se va supara rau(cred) si ne vom desparti...am un sigur noroc acela fiind ca nu sta cu mine in acelasi oras.dar daca va venicrying

| Giorgi26 a răspuns (pentru Natyzzza):

Alegerea e a ta nu a lui... daca accepti si vei ajunge sa regreti sa stii ca vei uita cu greu acel moment. E din alt oras? v-ati cunoscut pe internet? si eu am avut o relatie la distanta si pot sa iti povestesc multe despre cam ce se poate intampla...
Daca vrei da add la giorgi26buc@yahoo.ro

| MaDuAnime97 a răspuns:

God el vrea doar sa se culce cu tine... dupa aceea o sa te lase.Ii spui pas sau ca trebuie sa te astepte pana cand te simti pregatita.