| CarminaI a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Vorbeam cu un baiat de cateva zile, ne-am vazut la o petrecere si ne-am sarutat, eram impreuna. La cateva zile dupa m-am bagat cu un alt baiat. Am stat cu el 3 saptamani, dupa care ne-am despartit. Baiatul de la petrecere a revenit in viata mea si au urmat cateva luni in care ne vedeam, ne sarutam, dar eu preferam sa fim doar prieteni. A tinut foarte mult la mine, pot sa spun ca a si plans pentru mine. Intr-un final am fost impreuna cateva zile, dar ne-am despartit si imediat un prieten de al lui a inceput sa se dea la mine. L-am refuzat. Au trecut 2 luni de la despartire si imi este foarte dor de el. El ma vorbeste numai de rau acum si are tot felul de relatii scurte si se da la toate fetele. Am incercat sa vorbesc cu el, sa ii explic, dar se comporta ca si cum ar fi indiferent.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

E clar ca voi nu stiti ce vrei. Ba dupa o petrecere ti-a furat unu ochii, ba a venit asta da' mai era una la mijloc si ai dat inapoi, nu stiu cum ati mai ajuns impreuna si tot asa-telenovela.
Pana la urma cine tine la tine sau are un gram de afectiune fata de tine se va intoarce, nu poti sa imi spui mie ca la varsta asta e sfarsitu vietii ca s-a dus unu. Pana la urma esti fata, lasa baiatul sa vina la tine, asa e frumos. Tu deja i-ai dat semnale si ai incercat sa ajungi la el, ce vrei mai mult?

5 răspunsuri:
| 26Geo a răspuns:

Pai de ce l-ai refuzat prima oara si de ce v-ati despartit asa repede?

| bengalezuxxx a răspuns (pentru 26Geo):

Cine stie ce podoaba ii de asta

| CarminaI explică (pentru 26Geo):

Pentru ca mi-a fost frica sa nu fiu ranita si inainte sa fim impreuna cateva zile, am fost impreuna o zi dupa care s-a despartit de mine pe motiv ca este confuz ( era o alta fata la mijloc ). Fata aceea facea parte din grupul lui de prieteni si intr-o seara a iesit cu ei. Asta a fost motivul despartirii. M-as fi impacat cu el, daca a doua zi nu s-ar fi dat la ea.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Să te opreşti din curvie.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Off, nu trebuie sa fi suparate pentru baiat! Nu noi trebuie sa umblam dupa ei, ei (baietii) trebuie dupa noi, ma rog sa trecem la subiect, poate o inceput sa planga, pe mine chestia asta ma enerveaza, atata dramatizeaza, off, off, ar trebui sa comunici cu el si sa-l intrebi de ce iti vorbeste de rau, daca nu vrea sa-ti spuna, atunci bine! Trebuie sa-i pui capat! Stiu ca-i dureros dar, trebuie sa-i intorci spatele si poate o sa te doara sau poate o sa ti se umple paharu de nervi pentru ca daca mai vorbeste de rau despre tine. V-a fi o perioada in care trebuie sa ai rabdare, ca pana la urma o sa se plictisesca sa vorbesca numai de tine crede-ma, ascultama numai prieteni adevarati nu o sa-l creada pe el, ce ar trebui sa faci este sa-l ignori, nu ai ce mai vorbi cu magari ca el (fara suparare ), dar mai vreau eu sa te intreb ceva poate spun eu gresit, din cate am citit eu de mai sus, tu spui ca nu l-ai vazut de cateva luni?, acum eu te intreb te-o mai sunat, macar ti-o dat un SMS?, eu cred ca si el o facut ca si tine, o avut alta prietena, asa cred, nu stiu! Orcum, cum ti-am zis ignora-l si nu mai fi suparata, sper sa mai tinem legatura, uite emaylu meu : alexandracristina58@yahoo.com!, Succes si nu-l mai baga in seama, o sa treaca! happy