| Ejsofbebwjo a întrebat:

Mă simt destul de vinovată, eu am avut o relație de 3 luni, băiatul cu care am fost împreună s-a despărțit de mine (Si totusi tot el m-a înșelat sarutand o alta fata si cine stie ce) s-a cuplat cu alta fata după câteva zile după care s-a despărtit de mine, având si relatii intime. După ce m-a lăsat nu am avut nici o relație in timpul asta. Ulterior fostul iubit s-a despărtit de fata de după mine si ne-am împăcat. Dar... cu câteva zile înainte sa ne împăcăm la o petrecere la care am băut am sărutat un băiat si i-am spus ca il iubesc. Credeam ca fostul nu se va mai întoarce niciodata la mine dar uite ca acum suntem din nou împreună. Ar trebui sa ma simt vinovată având in vedere ca el era atunci intr=o relație si la mine era doar un sărut trecător? Să îi spun?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce treabă are să-i spui din moment ce erați despărțiți? și totuși de ce te-ai întoarce la un asemenea idiot? nu și-a bătut destul joc de tine deja?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi chiar culmea ironiei sa te simti vinovata intr-o asemenea situatie... din moment ce nu ai ''pacatuit'' in mod concret. big grin

| sofisis a răspuns:

Nu ii spui ca nu e treaba lui. Nu ai de ce sa te simti vinovata.
Nu stiu de ce te-ai impacat cu el dar ma rog...
Si inca ceva, vinovata ar trebui sa te simti fata de ala cu care te-ai sarutat si caruia i-ai spus ca il iubesti...deci pe care l-ai mintit cu nonsalanta. Nu fata de asta care se joaca cu voi cum are el chef. Ba te lasa, ba te ia. Aiurea.

| Emma30555 a răspuns:

Nu ai de ce sa simți vina fata de el, când el este cel care a greșit primul și erați despărțiți. Probabil ca te domina și te face sa consideri ca el ca băiat are mai multe drepturi... Dar nu e asa, doar tu îl lași sa se creadă asa important. În fine, nu i spune nimic, nu are nici un rost sau sens.

Răspuns utilizator avertizat