| CarminaI a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Vorbeam cu un baiat de cateva zile, ne-am vazut la o petrecere si ne-am sarutat, eram impreuna. La cateva zile dupa m-am bagat cu un alt baiat. Am stat cu el 3 saptamani, dupa care ne-am despartit. Baiatul de la petrecere a revenit in viata mea si au urmat cateva luni in care ne vedeam, ne sarutam, dar eu preferam sa fim doar prieteni. A tinut foarte mult la mine, pot sa spun ca a si plans pentru mine. Intr-un final am fost impreuna cateva zile, dar ne-am despartit si imediat un prieten de al lui a inceput sa se dea la mine. L-am refuzat. Au trecut 2 luni de la despartire si imi este foarte dor de el. El ma vorbeste numai de rau acum si are tot felul de relatii scurte si se da la toate fetele. Am incercat sa vorbesc cu el, sa ii explic, dar se comporta ca si cum ar fi indiferent.Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vina ta pana la urma! Nu trebuie sa te duci la altcineva? De ce ai facut-o?

| CarminaI explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am dus la altcineva...Cu prietenul lui am vorbit doar, i-am refuzat fiecare iesire si o data ne-am vazut in club din intamplare si am dansat vreo 5 minute...Atat. Inaite sa fim impreuna cateva zile, am mai fost o data.o singura zi, dupa care s-a despartit de mine pe motiv ca este confuz ( intervenise o fata care era in grupul lui de prieteni ). El crede ca acele cateva zile de dupa au fost un fel de razbunare.

| CherNadya a răspuns:

E vina ta, doar a ta. Daca te iubea de ce te-ai dus la altii? Iubirea nu o sa i-o mai recastigi niciodata.Asta e invatare de minte! Ai grija de tine ce faci si evita sa mai gresesti la fel! Baietii sunt mult mai dificili decat fetele, nu prea o mai poti da la intors cu ei...

| CarminaI explică (pentru CherNadya):

Nu m-am dus la altii. Cu prietenul lui am vorbit doar, i-am refuzat fiecare iesire si o data ne-am vazut in club din intamplare si am dansat vreo 5 minute...Atat.