| luna_1817 a întrebat:

am nevoie din nou de sfatul vostru. daca mai tineti minte povestea mea dintre baiatul dupa TPUhee heesambata plec la bucuresti. Am hotarat amandoi sa ne intalnim. mie imi este foarte rusine,. daca nu o sa ii placa de mine? daca o sa fie dezamagit? cu toate ca ne-am vazut la web, poze cu mine are o gramada dar nu stiu ce sa fac. El vrea sa plece la munca undeva in alta tara, pentru ca a zis pentru ce sa ramana,? daca o sa ne int pana cand pleaca el, si ne placem reciproc, nu mai pleaca pentru ca in vara dupa ce dau bacul sa ne mutam impreuna.nu stiu ce sa zic.nu il cred 100% dar. imi este teama ca daca nu ma place, asta ma km da inapoi sa zic asa.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu iti mai fa atatea ganduri si griji, ci lasa sa vina totul de la sine, nu te stresa, fie ce o fi, va fi bine.Nu iti face planuri ca tiganu, ci vb cu el, toate la timpul lor, fi cu incredere in tine nu trebuie sa crezi ca nu te-ar placea, dar mai bine asteapta sa va vedeti si ai sa vezi tu cum sta treaba; daca va fi tocmai invers? DAca el te va placea si tu nu? La asta nu te-ai gandit...mai bine fii calma si nu te gandi inca sa va mutati impreuna, parerea mea e mai bine sa va vedeti, sa vb fata in fata sa vedeti cum sta treaa, sa va cunoasteti mai bine si apoi vei vedea tu ce ramane de facut.Ma bucur pentru tine ca ai ocazia sa te intalnesti cu un baiat cu care e posibil sa ai o relatie si poate una reusitahappy
iti doresc numai bine si sa fi fericita! aaaaaaaaaa si sa vi cu vesti, plizzzz sa imi trimiti un P. m sa imi spui ce s-a intamplat la intalnire ok? pup.

| dydy22 a răspuns:

Mai depinde cum va intelegeti, dar sa te duci tu la el mi se pare aiurea ca fata

| D A R i U t S s A a răspuns:

Hei.nu-ti mai face atatea griji
Respira si zambeste
Pentru intalnire iti recomand 90% incredere in propria persoana 10% curaj
atunci cand te duci la intalnire gandeste-te la calitatile tale, fi increzatoare in fortele proprii si poartate cum poti tu mai natural
Daca nu interci nu o sa afli. deci cum ti-am mai spus nu iti mai face atatea griji ca sigur ii v-a placea de tine deoarece daca nu ii placea de tine nu mai vorbea cu tine pe mess nu mai comunica.
multa bafta si incredere!

| luna_1817 explică:

Monyk16 ok.happymesajul tau m-a facut sa zambesc.multumesc tuturor pentru sfaturikiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca incerci nu moare nimeni. Mergi sa va vedeti, daca nu va iesi nimic, macar nu vei regreta. Si incearca sa nu crezi tot ce iti spune, deocamdata. Mi-am furat-o "pe net" chiar daca am vorbit cu respectivul 3 sau 4 ani inainte sa ne vedem, si toate vorbele se dovedisera in mare parte povesti.

ah, si daca stii ca intra si el pe TPU, incearca sa nu mai postezi aici intrebari legate de el, poate le va citi si nu garantez ca ii va placea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu relatiile virtuale. Comunicarea cu alte persoane in fata unui calculator este in acelasi timp, o comunicare cu tine insati. Oamenii se schimba foarte usor in fata calculatorului. Daca face acest sacrificiu si doreste sa te cunoasca persoanal, poate chiar tine la tine. Nu-ti fie teama, n-are de ce. Daca intr-adevar doriti sa aveti o relatie, trebuie sa va acceptati reciproc.