| Anemarrie124 a întrebat:

Am nevoie si eu de ajutor, nu stiu cum sa incep. pff Am un iubit pot sa spun ca ne intelegem foarte mult dar tin la el mai mult ca la un prieten nu vreau sa ma despart de el vreau sa vad daca se va lega ceva intre noi.

Dar fostul meu iubit pe care l-am iubit nespus si cred ca sentimentul este reciproc vrea sa ne impacam(m-as impaca cu el pentru ca nu mi-a gresit cu nimic in tot timpul relatiei noastre dar nu e corect fata de actual.

Actualul, desi stiu ca tine la mine nu imi arata astastraight face

In schimb fostul este este foarte romantic.
Ce as putea sa fac?
Cu cine e mai bine sa raman?
Nu imi place sa alegstraight face
P.S Dar fostul este mai copilaros si de fiecare data imi spune ca a gresit si ma roaga sa-i mai dau o sansa desi el nu a avut nici o vinastraight face
Totusi tin destul si la Actualstraight face

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Pai gandeste-te foarte bine. Adica, se pare ca ti mai mult la fostul decat la actualul. Ai spus ca pe actual il iubesti ca pe un prieten. Nu este corect nici fata de el, sa insinuezi ca-l iubesti, nici fata de tine. In plus, faptul ca fostul isi cere scuze, inseamna ca te iubeste... pentru ca cineva care nu a gresit, nu-si cere scuze. Acum, este alegerea ta.

4 răspunsuri:
| AaN56 a răspuns:

Incearca sa fi cu 2laughing

| Luly1802 a răspuns:

Eu as zice sa-i mai dai o sansa fostului tau iubit, deoarece exact cum ai spus tu:,, tine mai mult la tine'', decat tine actualul. Sper ca team ajutat...pwp!

| Ronnie35 a răspuns:

Buna! Pai vezi daca relatia cu actualul merge, iar daca nu, intoarce-te la celalalt. E greu sa alegi dintre doi tipi la care tii. Poti sa incerci sa iei o foaie si un pix si sa scrii defectele si calitatile celor doi. Care dintre ei are mai multe calitati, acela va fi "castigatorul", iar cu celalalt poti ramane prietena/amica.winking Succes!

| Anemarrie124 explică (pentru AaN56):

Nici chiar asatongue