| Deeeenisaaaaa a întrebat:

Am avut un iubit cu care m-am certata si nu am mai vb eu cu el... si eu am crezut ca gata este sfarsitul relatiei si mi-am facut un nou iubit iar acum fostul meu iubit la care tin extrem de mult a inceput sa ma caute tot mai des iar eu i-am raspuns si asa am devenit iar ca inainte!
Vreau sa ma despart de " actualul" meu iubit si sa raman cu primul meu prieten! Dar nu stiu cum sa'i zic? Aveti vreo idee!? Dau fundita + vot!kiss

Răspuns Câştigător
| bibbssss a răspuns:

Pai eu stiu exact cum te simti! si eu am trecut prin asta si e foarte greu! cel mai bine ar fi sa-i spui,, actualului ``adevarul dar fara sal ranesti prea tare! apoi intreaba-l pe. fostul`` daca i-ar placea sa fiti din nou ca inainte deoarece tu inca mai ai sentimente profunde fata de el! sper ca ti-am fost de ajutor! funda?

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna ii spui frumos actualului iubit ca cel mai bine este sa va despartiti pentru ca tu inca il iubesti pe fostul si ca asa este cel mai bine si cere-ti iertare.Te pup si numai bine.

| Andrei233 a răspuns:

Daca tineai asa mult la el, nu iti mai faceai alt prieten

| ruxi a răspuns:

Povestestei actualuilui tau iubit.de fostul.mai impresioneaza`l. plagandbatting eyelashes.si spune`i ca tii foarte mult la el.da o chestie pe care n`o inteleg e."de ce ti-ai facut un nou prieten daca tinei asa de mult la el?!" in fine
daca esti de putin timp cu el.va intelege si va spune bine hai du-te la el. dara daca deja el a pus suflet.o sa fie cam greu pentru el sa accepte asa ceva.

| anaservic a răspuns:

Spune-i exact adevarul! chiar daca doare, e mai bine decat sa gasesti cine stie ce scuze penibile si dupa aia sa afle ca l-ai mintit. explica-i ca ti-ai dat seama ca ai facut o greseala ca ai inceput o relatie cu el, deoarece inca mai ai sentimente pentru fostul. cere-ti scuze si cere-i sa te inteleaga. bafta! kiss