| ~< super girl >~ a întrebat:

Am nevoie urgent de niste sfaturi.Azi am facut sex neprotejat cu prietenul meu.Eream in ultima zi de menstruatie(adica au mai curs de dimineata cateva picaturi) si a ejaculat un pic in mine. Ce sanse sunt sa fiu insarcinata?sad (menstruatia nu o am regulata). Va rog seriozitate.sunt foarte speriatasad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanse cam 4-5% de sarcina, deci mici. Spune-mi ca inconstienta voastra nu a mers atat de departe incat sa nu va fi facut intai analizele minime: HIV, hepatita B, C, sifilis, HPV.

| lyrics a răspuns:

Sunt cateva sanse.
cam 10%.
fa-ti un test dupa 21 de zile de la contact, sau 7 zile de la intarzierea menstruatiei, de preferat cu prima urina de dimineata.
repeta testul la 2 3 zile
bafta
:*

| membrugirl2010 a răspuns:

Baiii! dc esti proasta?straight face dc. faci sex NEprotejat?
CUMPARA-TI imediat o pastila de a 2a zi...
astea care omorati copii nevinovati si va ganditi doar la placere!

| micurutza2005 a răspuns:

Fiind un ciclu neregulat perioada de ovulatie nu se poate stabili exact dar ar incepe cu cinci zile inainte si dupa ciclu deci nu ai ramas daca perioada de ovulatie ar incepe dupa 5zile de la ciclu probabil ca spermatozoizii nu rezista mai mult de 72de ore deci ar fi o sansa sa nu fi ramas dar sa stii ca o cantitate mare de sparmatozoizi sunt si in lichidul sparmatic care vine inaintea spermei asa ca nu stiu cat inseamna un pic de ejaculare la tine pentru ca oricum spermatozoizi s-au dus destui acum depinde daca supravietuieste vreunul bun care sa astepte ovulul tau da nu cred, oricum de ce nu folositi prezervativul? e asa greu pentru ca te protejeaza si de boli si de sarcina? nu stii niciodata ce are unul si altul care pare sanatos dar purtator de virus si doar dupa cateva luni se vede sau se simte daca esti infestata cu vreo boala sau esti insarcinata.deci fi atenta pe viitor ce faci nu avea incredere in oricine si orice ca nu se stie acum daca ai posibilitatea sa fii ramas insarcinata ce naiba faci avort ca e simplu nu sa ucizi un sufletel? pastila de a doua zi trebuie luata in maxim72de ore pana nu migreaza si se prinde oul fecundat dar la tine repet nu cred ca ai ramas, si pastila asta e si cu riscuri nu e asa indicata te deregleaza hormonal etc.si prietenul tau e inconstient de ce ejaculeaza pe unde nu trebuie nu are timp sa se retraga la momentul optim? ca doar ce nu el e speriat ca tu acum. testul de sarcina nu se poate face a doua zi trebuie sa treaca minim 7-10zile sa iasa corect cat de cat.cam deodata stai si asteapta roaga-te sa nu fie nimic si alta data fi mai atenta nu numai la sex sa va stea capul.

| Anakatsu a răspuns:

Du-te la doctor sau pune o poza cu vaginul tau deshis pe forum sa vedem care e faza ai de ales 1 din 2 sau am2 daca tu vrei

bft

| Alleecs a răspuns:

Pai daca a ejaculat ai sanse de 100% sa fii insarcinata. du-te si fa-ti un test de sarcina si vei afla mai multeda sigur esti insarcinata daca a ejaculat in tine. sfatu meu ii sa iei pilula de a doua zi

| tweety_8071 a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri fugi la farmacie si ia pastila de a2a zi
baftawinking

| larysa_4174 a răspuns:

Sunt f multe sanse sa fii ramas... fa-ti un test dupa 21 de zile ca sa scapi de dubii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va inteleg de loc.ma inainte de f... i nu -ti era frica? cum dracu de acu esti foarte speriata? ce te sperie? sexu sau sarcina? au nu stii ca sexu implica si o eventuala sarcina, si o eventuala sida, sau alta venerica? da el e speriat? sau il doare in partea dorsala? ma supergirl, daca sexul presupunea un pericol de moarte imediat, te riscai chiar si atunci?