| Awake a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor.
Acum 5 zile o fata pa facebook a inceput discuti-a, si m-a invitat sa ne intalnim. Am fost, ea are 16 Ani iau eu 13. Totu-l bine, cand am ajuns acasa. Am inceput sa vorbim. Ea incepea mereu discutiile, si credeam c-o sa mearga. Am invitat-o in oras a 2-a zi... Am vorbit intr-una, ma faceam frumos, dragut, etc... Insa, la un moment dat a zis ca e indragostita, si am intrebat cine, si dupa ceva timp a zis : " Vrei sa fi tu? ", iau eu i-am raspuns " Ok " si ea a spus " iaiii ". Insa dupa 4 minute, nestiind daca suntem impreuna sau nu, am intrebat-o si eu, si mi-a zis ca se mai gandeste si ca-mi spune maine. A doua zi nu mi-a spus nimic, iar am vorbit. Si sa trec la subiect. Ieri am invitat-o in oras, dar a zis ca nu are chef. Si am plecat eu cu cineva. Mi-a trimis mesaj daca ies si am zis nu. Cu catva timp se comporta ciudat. Parca nu avea chef de mine. Si atunci s-a suparat. Am intrebat-o daca s-a suparat. Dar nimic. Iar azi, nu a vorbit de loc, am inceput eu discutii dar zicea doar " nu ies. " am treaba. " n-am chef ". Ce sa fac? + ca am vazut-o cu alt baiat. Nu vreau sa-mi ia locul big grin!

Răspuns Câştigător
| dmm a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar cred ca erai un fel de "roata de schimb" pentru ea. Cand avea cu cine sa iasa te lasa balta, iar cand nu, erai si tu bun. Daca are pe altul parerea mea este sa o lasi sa decida singura. A fost doar parerea mea, insa sper ca te-am ajutat! Bafta!

20 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Bă frate iti arde de fete?
Mooaammăăă, jale mare cu voi! Fetele de obicei, cauta baietii mai mari decat ele, nu copii de 13 ani, ce dracu' vrei sa te creasca ea?
Tu nu ti-ai sters inca mucii de la gura si te-ar cam interesa P****

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bă tie la 13 ani i ti arde de sex? De fată? Pune mîna pe carte.

| Exilee a răspuns:

Jale mare pe unii care nu stiu nici macar sa se puna in pielea ta.

Stimate, este o fata de 16 ani, ea probabil se bucura in sinea ei de aceasta "gluma". TU momentan inca nu intelegi astfel de sentimente ( penibile), ci ar trebui sa te axezi cat mai mult pe invatatura. Normal varsta adolescentei ar trebui sa fie a puritatii, a dragostei. Poate cand vei fi putin mai mare, iti vei da seama ca asa ceva este patetic (din partea ei precizez), dar te sfatuiesc SA NU ITI INSUSESTI ACEST COMPORTAMENT, NICI SA TE LASI CALCAT IN PICIOARE. Cine stie, poate vor veni zile cand roata se va intoarce. Ce sa faci? Este prea mare pentru tine, oricum deja nici numai stie ce este copilaria cu un asemenea caracter, insa poti doar sa-i fi prieten.

| Awake explică (pentru Exilee):

Mersi, meritai funda, dar ai raspuns prea tarziu, oricum e doar un simplu obiect virtual, sper sa valoreze mai mult pentru tine niste " Mersi ". Deci. " Mersi "

| ElenaSA a răspuns:

Sa-ti ia locul? Dar e nevoie sa vezi ce loc ai tu in sufletul ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ElenaSA):

Să îi ia locul la budărolling on the floor

| ElenaSA a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Suparam copilul in prag de an nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ElenaSA):

Săracul, in loc să îi stea gîndul la carte îi stă la P

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Cred ca la tine nu a gasit acel ceva pe care ea il cauta la un baiat.Nu fi trist.Asa sunt fetele.S-au saturat sa fie dezamagite si distruse de catre nesimtiti, sa fie lasate cu un mare gol in suflet.Asa suntem. Suntem mai sensibile si nu suportam sa ni se franga inima.Mai sunt atatea fete.Iti vei gasi jumatatea.

| Awake explică (pentru ElenaIsabella02):

Poate, dar era... " perfecta ", sa zic asa. Si ideea e ca ne intelegeam super bine.

| fabian123321233 a răspuns:

Trebuie sa ii adugi niste flori, un cadou, niste rochite si dupa tu & cu ea= love :X

| AnonimusSaSeStie a răspuns:

Da.o dracu voia doar popcorn gratis si bilete de cinema de la tine lasa ca vin alte bunaciuni aia nu e ultima.

| DENI1392000 a răspuns:

Vroia doar sa iti plateasca cu aceeasi moneda. Tu nu trebuie sa o lasi sa te castige asa usor, daca chiar te place va lupta, daca se foloseste de tine ca sa ii tii companie cand e plictisita cu siguranta nu va incerca sa te castige

| Awake explică (pentru DENI1392000):

Cum, ideea e ca mi-e frica ca daca o las, adica sa nu mai vorbesc cu ea, nu v-a incerca sa " ma castige ". Si se va duce la altul. Mai bine " intr-o minciuna " decat singur nu crezi?

| darriya a răspuns (pentru Awake):

Te place dar o deranjeaza varsta ta!

| Awake explică (pentru darriya):

Esti 100% sigura? Si, daca asta e, cum rezolv. Ii spun sa nu mai vorbim nici odata si sa uite de mine?

| darriya a răspuns (pentru Awake):

De aici iti dai seama, cand a spus ca se mai gandeste,(varsta)te place dar nu poate sa stea cu tine pentru ca vrea unul de varsta ei sau mai mare...doar se joaca cu tine stiind ca nu va sta niciodata cu tine

| darriya a răspuns (pentru Awake):

Lasa-o in pace, te amagesti singur, doar fi amic cu ea, gen "buna, cf".si atat. fetele de 16 ani vor baietii mai mari decat ele.

| Awake explică:

Ideea e ca catva timp tot spunea sa-i mai spun despre mine, stiu ca ma place, doar ca se comporta ciudat.

| LoveIsInTheAirForever a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea si sa vezi ce zice. Poate ca s-a suparat pe tine si a vrut doar sa te faca gelos, sau poate ca avea niste probleme personale si din aceasta cauza nu a putut sa iasa cu tine.