| Aanonim133 a întrebat:

Am nevoie urgentă de un sfat..pe data de 11 August mi-a venit menstruatia, pe data de 12 am avut contact sexual neprotejat,am luat pastile ketorol pentru a-mi curge mai puțin, pe 20 August am observat o scurgere rozalie și vâscoasă, a doua zi am observat o scurgere maronie. Pot fi însărcinată?sad

Răspuns Câştigător
| Bogdann1107 a răspuns:

Buna, teoretic "a la carte" in a doua zi a ciclului menstrual nu poti ramane, data viitoare ia-ti marja de eroare de la venirea menstruatiei +1-2 zile in care sigur nu ramai!
In cazul in care treci de zilele mentionate mai sus poti apela la pastila contraceptiva( nu este indicata deloc! Dar momentele disperate cel solutii disperate)!
Invata sa folosesti metodele de preventie bolile din ziua de azi 30% pot fi fatale.
Un mic sfat

| Aanonim133 explică (pentru Bogdann1107):

Deci nu este posibil sa fiu in sarcinata? Se presupune ca eu sunt la ovulatie zilele astea. Mereu o facem neprotejat, iar iubitul meu spune ca a avut grija 100% și oricum eram la menstruație... și intr-o săptămâna presupun ca e imposibil sa rămân, nu?

| Bogdann1107 a răspuns (pentru Aanonim133):

Daca erai la ovulatie nu ai cum sa ramai!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| Dyalema a răspuns:

Cred ca în 20 august ai avut sângerarea de ovulație. Nu cred ca ai rămas însărcinată!

| Bogdann1107 a răspuns:

Nu, nu esti!

| Aanonim133 explică:

Am uitat sa spun ca atunci când iei pastile ketorol nu te mai doare burta, eu am luat mai multe pentru ca am dureri groaznice și îmi curge mai puțin, chiar nu simt ca sunt pe ciclu. Totuși sper sa nu fiu însărcinată, deși nu cred ca după o săptămâna de contact rămâi, s ar putea sa fie de la ovulatie? Sau sa elimin acum sângele pe care nu l am eliminat din cauza pastilelor?