| Adicteddd a întrebat:

Am o dilema...De revelion am cunoscut un baiat mai mare dacat mine au am 15 ani iar el 20, ne.am imprietenit, am vb si am facut destule lucruri impreuna.De atunci am ramas prieteni vb pe mess pe facebook si uneori prin telefon.Chestia este c eu il plac si el p mine... el imi ia mereu aparare in fata celorlalti, nu ii lasa s ma jigneasca sau s se ia de mine. Dilema este c eu nu stiu daca m place cu adevarat sau isi bate joc de mine.Prietena mea zice c nu este pentru mine si s il las in pace, s nu mai vb cu el. Voi c credeti?

Răspuns Câştigător
| elenis85 a răspuns:

Ceva, ceva are pentru tine, varsta nu conteaza si eu cand aveam 15 ani am avut parte de prima iubire(platonica) si el avea 23 de ani deci era mult mai mare si eu am dat inapoi pentru ca ma gandeam la varsta si ca el ar vrea mult mai multe de la mine iar eu eram un copil nu spun ca imi pare rau ca acu am pe altcineva langa mine dar vreau sa ti spun ca ne am intalnit dupa vre o 6 ani si mai in gluma mai in serios, mi a spus ca am fost prima fata care i am mutat pamantul de sub picioare si ca ar fi fost capabil sa ma astepte cat timp aveam nevoie ...parerea mea e sa ramaneti asa cum sunteti si ce va fi, v a fi.cat despre prietenii, mai bine lasa fa ceea ce simti pentru ca nu o sa ti para niciodata rau chiar daca ai sa alegi ceva gresit sa te gandesti intodeauna ca ai ales ceea ce simteai ca e mai bine la momentul respectiv...:*

| Adicteddd explică (pentru elenis85):

Mersiiii mult pentru rasp voastre...si Madalyn_7130...imi vad destul d mult d scl.asa ca

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Nu știu ce să zic, e o diferență totuși mare între voi, de obicei chestiile astea nu merg prea bine, deși se găsesc destui băieți care se dau la fete de 14-15 ani fără nicio problemă. Mie unuia nu mi se pare ok. Dar nah, poate că se dovedește că e un tip extraordinar, care te iubește și te apreciază și nu vrea doar să facă sex cu o puștoaică.

| JustMe324 a răspuns:

Vorbeste cu el deschis pe tema asta, intreaba-l direct, si vezi tu dupawinking

| andreeaandreea123 a răspuns:

Daca el are grija de tine, atunci cred ca nu ii esti indeferenta. Dar in privinta ce iti spune prietena, atunci ai grija poate nu-ti este prietena adevarata, poate pur si simplu te invidiaza. Desigur, asta este doar o presupunere.

| analfabet5698 a răspuns:

Prietena ta poate il place si ea. Nu o asculta, ea probabil ca vrea sa fie ea cu el si sa iti distruga tie sansele. Ascultati inima... ia-ti inima in dinti si intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna

| Pikachu00 a răspuns:

In general se zice ca varsta nu conteaza, dar la 15 ani.straight faceAdevarul e ca uneori e bine sa asculti si ce zic ce-i din jur, dar sa faci doar cum crezi tu.Nu se stie ce fel de persoana e si eu cred ca e mai bine sa fii cu unul de varsta ta, el e cam mare pentru tine. sper ca te-am ajutat happy