| Smile123456 a întrebat:

imi place de un baiat de ceva timp care se intampla sa fie si cel mai bun prieten al meu. Ne intelegem foarte bine. E dragut cu mine mai mereu si mereu zambeste cand vorbeste cu mine. Am avut o relatie cam complicata pana acum : ne-am cunoscut la scoala, si am inceput sa vorbim mai mult de cand am aflat ca a fost coleg cu cea mai buna prietena a mea.In acea perioada multi chiar ziceau ca suntem frati pentru ca semanam mult la comportament, etc.O data m-a invitat si la el acasa doar ca nu am putut merge, iar atunci m-a mai intrebat si de cine imi place, si tot insista cu asta, dar nu i-am zis nimic pentru ca imi era frica... El a avut o perioada mai dificila in care s-a enervat doar dintr-o chestie neadevarata sa zicem asa, si a inceput sa ma jigneasca si toate cele, iar apoi si-a cerut scuze si am devenit cei mai buni prieteni. Acum ceva timp ne jucam adevar si provocare si mi-a dat provocare sa ii spun cat la % tin la el. Atunci i-am zis ca 20-23%,pentru ca vorbeam intr-o conversatie de grup si mai erau acolo niste colegi care in trecut ziceau ca noi 2 suntem impreuna, ceea ce nu era adevarat. Apoi am vorbit cu el in privat si a zis ca am dat prea putin, vroia minim 50%. si apoi l-am intrebat cat tine el la mine si a zis 85 %.
Credeti ca ma place? As vrea sa-i spun ca-l plac dar tot mereu ma panichez si incerc sa evit subiectul acesta ..Cum sa-l fac pe el sa-si dea seama ca il plac?

Fundaa :*

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Ce frumoase sunt aceste povesti.Mda! Nu mai ca pentru multi dintre noi sunt vremuri trecute.Ia-l deoparte, cu curaj, si saruta-l.Printr-un sarut se pot rezolva multe.

| AnghelCatrii a răspuns:

Aceeasi situatie, iti zic pe privat cum sa faci asta : catrinel_pia@yahoo.com

| PytycMic a răspuns:

Cu siguranta te place, nu trebuie sa te panichezi, il iei deoparte si ii spui ca il placi, iar restul va veni de la sine vei vedea, sper ca te-am ajutat!

| Tataru_Mihai_Manuel_1979 a răspuns:

Wowww...f simplu. spune-i asta