| amoremioX a întrebat:

am o dilema,,,, si as vrea sa ma ajutati cu sfaturi si pareri.De ceva timp am tinut legatura cu un baiat, vorbeam zilnic ne vedeam zilnic, mi-a declarat ca ma iubeste si ca ar vrea sa-l accept in viata mea.si eu i-am dat sperante, dar de cateva zile nu da niciun semn,,, si in seara asta am intrat pe el pe mess si a si iesit... Oare ce ar putea fi? tin sa mentionez ca m-am indragostit de elsad. Multumesc!

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Scapa de dilema, Doar tu esti ce-a care conteaza.

| amoremioX explică:

Tin sa mentionez ca *prima noastra intalnire* impropiu fiind zis a avut la facultate lui in contextul in care unchiul meu ii e profesor si m-a rugat sa-i supravegez anul deoarece el avea ceva treaba,,in fine ideea e ca mie nu mi se parea deloc interesant,de cate ori intra pe mine pe facebook sau pe mess ii da deam ignore,, si cand imi zice ca m aiubeste nu credeam nimic deoarece mi se parea absurd sa-mi zica ca ma iubeste deoarece ne intalnisem de foarte putine ori,,, acum dintr-un motiv sau altul imi da ignore el si il iubesc dar cui sa-i mai spun acumsad...aseara avea un status de genu.crying asat esad nimic nu e asa cum credeam eu,,, nu stiu de ce dar simt ca are legatura cu mine eu nesttind despre ce e vorba si ma simt ca la 100 de ani(nu am niciun chef de nimic, nu mananc nu merg la facultate stau acasa plouata),,, i-am trim si mesaj dar nu-mi raspunde...imi e asa de greu dar nu vreau sa par penibila asa ca o sa las totul asa cum e, chiar daca mi se rupe sufletulsadcrying(

| EnvyU a răspuns:

Mda nu e prea mult detaliu, poate ca ii e frica de o relatie, poate ca doar a vrut sa isi demonstreze lui ca poate sa te cucereasca, poate ca e o alta fata si nu stie pe care dintre voi sa aleaga. Daca ai nr lui de telefon suna-l si vorbesti despre "noi doi" vezi ce vrea pana la urma.

| TM6524 a răspuns:

Crede-ma, relatiile pe mess nu tin, doar te prind cu ochii de monitor si te impiedica sa-ti gasesti un iubit in viata reala...

| Nesquik98 a răspuns:

Deci intr-o situatie ca asta sunt doua probleme:1 ori si el te place si nu vrea sa zica ori 2 numai vrea sa te vada sau sa vorbeasca cu tine din cauza ca i-ai facut probabil un rau intentionat sau neintentionat.

| Alex_Alexandru_1990 a răspuns:

Hmmm...pai aici e de povestit...pentru ca nu poti primi niciun fel de sfat, doar dupa ceea ce ai zis aicihappy intelegi? chestia ii, ca daca vrei sa primesti sfaturi, trebuie sa dai cat mai multe informatii, nu doar ce ai scris in intrebarehappyparerea mea:*