| ioanapopa a întrebat:

Buna TPU Vreau sa va povestesc ceva dar va rog sa nu ma criticati pentru varsta pe care o am si sa imi spuneti ca trebuie sa imi vad de carte ca sunt prea mica si
M-am indragostit de un tip, practic il iubesc, la inceput mergea totul PERFECT, dar acum.sa incep cu inceputul
Mi-a dat cerere pe facebook, m-a bagat in seama, nu sta in aceiasi localitate cu mine, dar dupa nopti nedormite si zile vorbind in sir la telefon, pe facebook, mess mi-a spus ca vine la mine in localitate sa ne vedem daca vreau.Am acceptat (atunci nu aveam niciun interes pentru el, mi se parea urat). Am iesit, totul s-a schimbat... Vorbeam non-stop, venea si ne vedeam mereu imi spunea ca ma iubeste si ca ii place de mine si ca ar face orice sa fim impreuna.Pana la urma am iesit intr-o seara cu el, ne-am sarutat,. totul ca un cuplu.dar ce sa vezi :? intr-o zi aflu ca el in tot acest timp a avut prietena, mi-a recunoscut, dar mi-a spus ca nu stie cat o sa mai stea cu ea ca vrea sa avem o relatie. Am vorbit putin, dar ne-am racit.Intr-o zi mi-a zis ca nu mai are rost sa vorbim ca nu stiu ce nu vrea sa se certe cu iubita lui, iar pe mine m-a distrus, tin enorm la el, il iubesc, plang in fiecare zi 2-3 ore, pentru ca nu ma pot obisnui fara el. ce sa fac? cum sa il conving? sauuu ..va rog mult..accept orice sfat..sunt terminata...chiar il iubesc (era primul meu prieten)

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca il accepti asa cum este, chiar si cu prietena cu tot.

| kar1GaNNN a răspuns:

Acceptal cum este, chiar daca are prietena.
Va intelege ca il iubesti.

| Oana92 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Nu ar fi iubire, ar fi prostie!

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Deci se pare ca, chiar prima iubire nu se uite si e dureroasa daca te desparti sa am grija ca ma trezesc trist happy, oricum gasesteti alt prieten daca te vei apropia de altcineva mai mult il vei uita, Bafta!

| ingerultau01 a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuie sa analizezi lucrurile cu calm si la rece.Chiar daca tii la el, ai grija sa nu-i vezi partile bune.Eu cred ca nu te merita.Sau se poate intampla cazul favorabil, sa fie sincer cu tine si sa-ti spuna gata am terminat-o si imi doresc sa fim impreuna.