| Farcas a întrebat:

Pentru ca ne dati niste sfaturi f bune, as vrea sa va rog inca odata sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu prietenul meu.suntem de aproape 2 luni impreuna, eu il iubesc f mult insa in seara aceasta am avut o mica cearta. el nu ma crede ca il iubescstraight face spune ca are incredere in mine, crede tot cei spun, dar ca nu ma crede ca il iubesc, ci doar tin la el (i-am spus odata pe mess ca eu tin mult la el-nu am folosit cuvantul iubire) Mia zis ca pentru el de la tinut pana la iubit este mult.stiu ca ma iubeste, simt, insa nu imi dai seama de ce zice asasad chiar ma doare.am de gand sa vorbesc cu el insa vreau sa stiu si parerea voastra... P. s. mi-a spus ca el nu ma crede pana nu va auzi ca ii spun face to face.eu astept tot timpul sa imi spuna el si abia apoi ii raspund,, si eu,,! cred ca aici gresesc.si inca cv.cand a iesit in seara asta de pe mess mi-a zis ca ma iubeste dar eu am ras de el si i-am zis ca nici eu nu am de ce sal cred.nu cred ca am procedat corect.sad crying

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Copilutz. daca simti ceva spune-i. baietii au un sufletel mic, sa stii ca se bucura cand fata pe care ei o plac le spun k ii iubesc. nu astepta de la el. nu rade de el k il ranesti mult. un te iubesc spus din inima si ft sincer naste multe. iar daca el o va face primul tu nu zici si eu! e prea sec. mult preaa sec discutati frumos.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nici o prostie sa-i spui omului pe care il iubesti ca il iubesti. Si ce daca n-o sa-ti raspunda la fel? De ce credeti ca va incerca sa profite de ea daca ii declara iubire? Ea e vulnerabila in fata lui fiindca il iubeste, indiferent daca i-o spune sau nu.
Sincer, mie mi se pare greu de crezut ca dupa doua luni de relatie poti sa iubesti pe cineva cu adevarat, dar am mai auzit de dragoste la prima vedere. Cea mai mare greseala mi se pare sa razi de marturisirea unui om. Sigur ca poate fi mincinoasa, dar atunci rasul nu rezolva nimic. Dar daca e reala, ii rupi inima.
Asadar sfatul meu e urmatorul: discutati fata in fata, calm, intelegeti amandoi ca n-are rost sa va grabiti, ca n-au intrat zilele in sac si declaratiile de iubire vin si ele daca exista iubirea sau macar premisele ei.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu nu as avea incredere in el. Daca tu simti ca il iubesti, nu fa prostia sa i-o spui, si-o va lua in cap si iti va cere multe in schimb, doar ca sa il auzi si pe el. Dragostea adevarata vine cu timpul.

| LoryM22 a răspuns:

Timea daca simti ca-l iubesti cu adevarat trebuie sa-ti exprimi sentimentele, sa nu-ti fie rusine sau sa fi orgolioasa cum ai facut,"el primul"daca ii vei spune tu prima te iubesc si-l vei strange in brate, eventula ii vei face un gest care sa reiasa ca il iubesti atunci el va fi convins ca si tu il iubesti, suna-l aveti o discutie matura, maine intalniti-va si spune-i tu prima ca-l iubesti strangand-ul in brate.Succes si iubitiva mult.

| MihaiA a răspuns:

Mi-e greu sa cred timea ca poti iubii asa mult pe cineva dupa doua luni.
Nu confunda dragostea la prima vedere cu iubirea. Dragostea la prima vedere e ceva ce la un moment dat o sa treaca, cand o sa ajungi sa cunosti mai bine persoana de langa tine etc.
Nu pot spune ca nu simti ceva pentru el ca e evident ca nu e asa. Doar ca presupun k esti inca adolescenta, si iubirea nu e inca ceva ce s-a format cu adevarat in sufletu tau.
Daca te " iubeste " si el o sa-ti dai seama in timp. 2 luni este putin ca si timp. probabil si tipu` a fost ranit si d-aia nu ii vine sa creada ca cineva il poate " iubii " in 2 luni.
Discuta cu el, i-ai marturisit ca il iubesti, comporta-te la fel. o sa vezi ca in timp daca e sa simta si el ca te iubeste o sa-ti arate. Iubirea se demonstreaza prin fapte nu prin vorbe, stii te iubesc!

| rebeka_3345 a răspuns:

Poi daca nu poti/ nu simti ca il iubesti nu are rost sa-l amagesti. in schimb daca esti sigura ca il iubesti atunci ar trebui sa-i spui si tu lui, nu sa ast pana iti zice el! tupeu!

| rebeka_3345 a răspuns:

Poate ca nu il iubesti...ci doar esti entuziasmata de felul cum te inlegegi cu el...eu cred ca iubirea la fel ca si ura apar dupa vreo 8/9 luni...intr-adevar nu vreau sa te contrazic, dar sa nu confunzi iubirea cu placutu,,, e nasolsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, draga mea ai procedat corect.nu stiu in ce stadiu a ajuns relatia voastra in aceste 2 luni. dar in cazul in care nu ati fost prea intimi, eu cred ca el asta urmareste. vrea sa ii spui ca il iubesti iar el iti va cere apoi sa ii si dovedesti.sau daca nu este asa si tu te-ai culcat cu el, poate vrea doar sa te cicaleasca, sa vada ce gandesti sau poate e un baiat mamos si i-ar place sa ii spui mereu chestii dulci si dragalase... tu stii cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu crede e problema lui.Sigur urmareste ceva din asta.Si in 2 luni de zile de cat timp esti cu el nu poti fii sigura de intentiile lui.Si faptul ca a spus ca nu crede pana nu ii spui face to face.Asta este un orgoliu masculin. Vrea sa detina controlul asupra relatiei si implicit direct ori indirect sa te manipuleze cum doreste stiind ca tu il iubesti. Sfatul meu? Discuta cu el inca de pe acum si lamuriti face to face toate aceste "mici neintelegeri virtuale" ca din ce deduc din mediu virtual au pornit. Una e sa vorbesti pe messenger alta e sa vorbesti fata in fata. Vorbeste cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt a pastra o relatie nu e nevoie doar de cuv.''te iubesc'' trebuie sa ii si dovedesti acest lucru, apropiete mai mult de el si va fi mai bine.va intelege ca u chiar il iubesti

| yoni a răspuns:

Pai cand va intalniti... poti sa ii spui ca il iubesti.nu e mare greutate dar daca iti este greu pozi sa il intrebi pe el ''ma iubesti'' sau ''ma mai iubesti'' si daca zice da ii raspunzi ''si eu''