| Alandala112 a întrebat:

Buna, am o dilema și vreau sfatul altor persoane decât cele apropiate, de câțiva ani tot sunt cu gândul la un băiat, ne simțim bine unul in preajma celuilalt, ne-am tot dat "focuri" unul altuia dar parca nu am avut acel curaj sa facem un pas mai departe, ulterior nu ne-am mai sincronizat, adică când am avut eu relație, el era singur și și-ar fi dorit sa ne întâlnim, când eram eu singura avea el relație și îmi doream sa ne vedem.
Dilema mea este dacă tot avem acea dorința de a ne întâlni merita sa aștept și când mi se veste ocazia sa am eu inițiativa de a merge mai departe, de a ridica problema unei relații? Poate exista o chimie între noi? Sau totul este de fapt doar acele "foculete"?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Totul se rezuma doar la acele foculețe, că dacă chiar simțea ceva fata de tine, te combina, faptul că va mai întâlneați indica că sunteți în friendzone

1 răspuns:
| Sistemulxxl a răspuns:

Adica vrei sa te intalnesti cu el si sa o faceti? Daca asta vrei atunci asteapta pana o scoate din actuala si ti-o indeasa si tie.
Daca vrei sa te casatoresti cu el atunci mergi acum la el si anunta-i intentiile.
Eu cred ca asa-i cinstit.