| Pufipufi00 a întrebat:

Bună am o întrebare...cate șanse sunt să se rupă prezervativul când fac dragoste cu iubitul meu?! Ce sa nu facem ca sa nu se rupa în timpul actului sexual?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar/numai acel prezervativ NU se va rupe pe parcursul actului sexual si va oferi si protectie maxima, va fi cel care are exact marimea potrivita cu grosimea penisului pe care urmeaza sa fie montat si va fi si montat in mod corect. Prezervativul trebuie sa fie perfect intins, fara cute/incretituri si sa stea perfect fixat pe penis, incat sa nu se miste, roteasca, alunece, etc. In consecinta singurul aspect la care trebuie sa fii atent pe viitor o reprezinta alegerea marimii corecte. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Trebuie sa fie pus perfect in primul rand, cititi instructiunile dupa el, si in al doilea rand sansele sunt de 10% dar nu trebuie sa te alarmezi, ca sa fii sigura ca nu s-a rupt iei pastila de a doua zi. Bafta!