| Magda333 a întrebat:

Buna. Am o întrebare. Deci am aproape 18 ani și de aproximativ 6 săptămâni mi-am inceput viața intimă. Am făcut-o doar de 2 ori și mereu protejat. Ideea este că mereu termina in interiorul meu, iar prima data prezervativul s-a deplasat foarte puțin. Menstruația mi-a venit cu 3 zile întârziere, dar eu nu am avut-o niciodată regulata, a fost normala, destul de abundenta, cu chiaguri uneori și a durat că de obicei 5 zile. Ideea este că săptămâna trecută am avut 3 zile la rand grețuri fara vărsături și arsuri pe gat și într-o zi m-am durut și capul puțin, simt că sânii sunt mai grei, dar nu sensibili și venele mult mai evidente. De ieri merg mai des la baie și sunt constipata și balonată. Țin să menționez că în momentul asta am gripa. Pot fi însărcinată? Urmează să ne vedem peste câteva zile și oricum voi face un test, dar vreau și părerile voastre

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand ciclul de tip regulat NU se poate vorbi "de intarzieri" fiindca nu face sens.
Pentru ca partidele sexuale au fost protejate, nu ai motiv de ingrijoarare.
In ce privessc imbalonarile nu sunt de la o posaibila sarcina, ci de la constipatie si tot ce ai mancat.
Greata, varsaturile, durerea de cap sunt semne de covid si gripa, mai mult decat cele de sarcina.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala si te vei lamurii daca esti oi nu insarcinata.

| Crackman a răspuns:

Dacă prez a fost ok... Nu ai nimic o răceală eventual

Răspuns utilizator avertizat
| Daz01 a răspuns:

Nu trebuie să-ți faci griji. Pentru ca o sarcină se fermeze este necesar ca o serie de factori să fie împliniți cumulativ. Ceea ce vezi tu acum este rezultatul grijilor pe care ți le faci, un efect placebo. Pentru liniștea ta fă și un test de sarcină.
Ca și sfat: discută cu partenerul tău și spune-mi să nu mai termine în tine ci să se retragă atunci când îi vine, astfel folosind și prezervativul dar și metoda retragerii riscul apariției unei sarcini este 0 absolut. Succes,

| Magda333 explică (pentru Daz01):

Mulțumesc. Ne-am văzut azi. A vrut neapărat să ne vedem deși sunt gripata și îmi era frica sa nu o i-a și el, dar nu am avut cum să îl refuz. Am fost și a luat un test de sarcina. A fost negativ

| anuta1992 a răspuns:

Daca dupa ce ti-a venit menstruatia nu ai mai avut contact sexual fara riscuri, nu esti insarcinata happy