| Claudi109 a întrebat:

Am o intrebare din nou, daca mi s-a dereglat menstruatia din cauza ca am inceput viata sexuala (acum o luna am inceput-o, luna aceasta m-a tinut mentruatia 3 zile iar de obicei ma tinea 5 zile maxim) trebuie sa merg la doctor sau mi se regleaza ea singura. O persoana mi-a spus ca o sa se regleze, ca m-a tinut doar 3 zile din cauza corpului pana isi revine, ca eu cand am avut pentru prima data menstruatie, am fost la medic ca am avut-o dereglata, am avut hemoragie, imi curgea prea mult si medicul mi-a dat medicamente.va rog din suflet un raspuns detaliat:* Multumesc anticipat:X

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fluxul abundent sau mai puțin abundent, nu are nicio legătură cu reglarea menstrei. Ceea ce ai auzit tu despre reglarea menstruației, se referă la CM regulat sau neregulat, mai exact, perioada dintre menstruații (28-35 zile).
Așadar, nu este cazul să îți faci griji; este normal ca menstruația să dureze 3 zile. Probleme poți să-ți faci atunci când ai sângerări intermenstruale, scurgeri neobișnuite, întârzieri mari, etc., etc.
Baftă!