| Daianaana a întrebat:

Am o întrebare, e foarte mult de povestit. Principalul e că am 18 ani, am fost cu un băiat 1 an jumate, iar acum ne-am certat deoarece mi-a spus cineva că el se laudă că am făcut sex cu el, iar acum, ultima bombă, a spus că eu sunt gravidă, dar eu nu știulaughing pe lângă astea, mi s-a spus că el are prietenă și că eu îl stresam cu mesajele, de către alte persoane, normal. Lăsând asta deoparte, ultimul act sexual a avut loc pe 3 noiembrie, pe 11 mi-a venit ciclul, iar pentru siguranta mea am facut astazi un test de sarcina. A ieșit negativ, dar este totuși posibil să fiu însărcinată? Burtă nu am, oricum nu s-ar vedea nici dacă ar fi pentru că e foarte puțin timp, dar am luat puțin în greutate și am burta de parcă aș fi balonată mereu.
Mi-ar fi de mare ajutor răspunsurile voastre. Deja m-am simțit umilită după tot ce am auzit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lucru urat din partea lui sa te barfeasca si sa scorneasca minciuni pe seama ta. Ar trebuii sa-ti cauti altul, mai serios si mi putin barfitor!
In ce priveste sxul din 3 noiembrie, un test corect de sarcina se poate face NUMAI DUPA 21 de zile.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si eronta.
In ce priveste cresterea burtii intr-o sarcina, este vizibila usor-usor, abia dupa 3 luni de sarcina (12 saptamani), pana atunci este cat o ingie de tenis de masa, adica atat de mica, ca nu se poate vedea nimic la burta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca atat teoretic cat si practic, pornirea menstruatiei la termen si desfasurarea ulterioara a sangerarii menstruale in conditii similare ori identice cu cele avute anterior in privinta numarului de zile de manifestare, a fluxului zilnic de scurgere, a cantitati de sange menstrual eliminat, a texturii, a culorii, a aspectului, etc, reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de peste 99% NU exista o sarcina instalata in uter fiindca NU s-a produs fecundarea ovulului. Fiindca NU s-a format si nici NU s-a implantat o sarcina in endometru, acesta a devenit inutil si este eliminat din uter sub forma unui amestec de sange menstrual la terminarea ciclul menstrual.
- In situatia in care testul de sarcina este efectuat dupa trecerea a 7 zile de la data in care a pornit menstruatia, se apreciaza ca atunci cand rezultatul obtinut este NEGATIV acesta in proportie de peste 99% este un rezultat VALABIL, VALID si CORECT.
- Fiindca actul sexual a fost intretinut cu 8 zile inainte de data la care s-a terminat ciclul menstrual (03.11 - 10.11 = 8 zile) cat si fata de ziua in care a pornit sangerarea menstruala (11 Noiembrie) adica ziua in care a inceput un nou ciclu menstrual, reiese ca actul sexual a fost intretinut in una din zilele care au apartinut de PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual anterior. Fiindca actul sexual a fost intretinut in una din ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual care fac parte din perioada absolut infertila a ciclului, rezulta ca d.p.d.v. medical si stiintific in proportie de 100% formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai de ce sa te simti umilită, orice om normal la cap vede ca problemele sunt la el, ca e distrus.

Test de sarcina poti face cam dupa doua saptamani, ca sa fie mai precis, din ce stiu. Totusi, putin probabil sa fie cazul.

Ce poti tu sa înveți din asta, este sa ai grija cu cine umbli si ca salivand dupa badbou vei ajunge mereu in situatii aidoma. Cand vei sta cu un om de bun simt, o sa vezi ca nu treci prin problemele astea.