| biita a întrebat:

Buna happy. Am o intrebare foarte complicata.sad Deci am stat cu un baiat 3 luni acum 10 zile ne-am despartit pentru ca eu credeam ca nu mai tin la el, iar o prietena i-a spus ca m`am combinat cu fostul, nu i-am spus direct ca nu mai vreau sa fiu cu el dar am considerat ca ne-am despartit dupa ce am aflat ce i-a spus asa zis mea prietena. Acum 3 zile l-am m-am intalnit cu el in oras l-am oprit ca sa ii explic ca de fapt eu nu m-am combinat cu fostul si ca eu inca il iubesc pe el, dar el nici nu a vrut sa ma asculte a spus " Daca ma iubeai macar un pic pe cat te-am iubit eu nu ma lasai, ce acum ti-ai dat si tu seama ca ma iubesti?" ...si l-am intrebat daca vrea sa ne impacam... i-am zis ca imi pare rau si el a zis ca nu il mai intereseaza de mine. Dar sora mea este foarte buna prietena cu el si cica o intreaba mereu de mine straight face. Ce sa fac? Cum sa ma impac cu el? Il iubesc foarte mult

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intrebarea ta nu e complicata,tu esti nerabdatoare!
Daca te inarmezi cu rabdare si esti singura tot timpul,fara fosti,scuze,intrebari si rugaminti,va intelege si el ca la mijloc a fost o minciuna care a degenerat in neintelegere.
Invata sa astepti,timpul le va rezolva pe toate si adevarul iese la suprafata intotdeauna!
Si ai grija ce prietene iti faci,probabil amicei tale ii sfaraie calcaiele dupa el,ca sa-ti faca o asemenea "bucurie"!
Nu fii amarata,el se intereseaza de tine, dar nu-l presa, da-i timp sa inteleaga ce s-a intamplat intr-adevar!
Rabdare si mult noroc!

1 răspuns:
| biita explică:

Scuza`ti greselile happy