| Alvio a întrebat:

Buna fetelor la sfarsitul anului am avut contact sexual neprotejat cu iubitul ne dorifim foarte mult un bebe. De vreo saptamana imi este foarte rau imi este greata ma ia cu ameteli si simt de parca as avea ceva in burta menstruatia a durat doar 2 zile in loc de 6 zile cum tine de obicei. Am facut un test de sarcina si a iesit negativ e fro sansa sa fii ramas si sa nu imi fii aratat pentru ca l-am facut prea devreme?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut testul de sarcină la mai mult de 21 de zile de la contactul sexual și a ieșit negativ, e timpul să puneți mâna să mai încercați. De data asta nu v-a ieșit.
Dacă l-ai făcut înainte, repetă-l după 21 de zile. Dacă iese tot negativ, treceți iar la lucru.

| Alvio explică (pentru mihai69):

Deci mai trebuie repetat odata eu l-am facut dupa 2 saptamani de la contact

| mihai69 a răspuns (pentru Alvio):

Da - în acest caz îl repeți. Scrie clar pe prospect cum și (mai ales) *când* se face.

| Emilian65 a răspuns:

Testul de sarcina se face la 21 zile de la ultimul act sexual. Daca cel facut de tine a fost facut mai devreme, atunci dupa 21 zile de la actul sexual, poti sa faci un al doilea test care iti va indica daca esti sau nu gravida. Sa ai parte de un bebe dupa vointa voastra!

| vocea a răspuns:

Nu ai cum sa ramai daca nu sia- dat drmul in tine, stai calma.

| Stefanismyname a răspuns:

Repeta testul, e posibil sa fii insarcinata! Sa dea Domnul sa fie sanatos/sanatoasa.