| BlairArnsberg a întrebat:

Am o intrebare la care as dori ma multe raspunsuri, idei!
De exemplu daca ma intilnesc cu un baiat cum sa-l fac sa-i placa la nebunie de mine, cum trebuie sa vorbesc cu el p/u ca el sa aiba un interes de a comunica cu mine, sa'i fie interesant cu mine, sa ashtepte cit mai repede ziua in care ne vom vedea? Ce ar trebui sa fac cind ne vedem unde sa mergem, cum sa ma comport?
Si cum sa fac ca relatia noastra sa dureze cit mai mult?
Va multumesc :***** Fundaaaa ))))

Răspuns Câştigător
| Nu a răspuns:

Deci.
Eu iti zic in calitate de baiat, ca Aleaxandrars n-a avut o relatie mai lunga de prima intalnire probabil, iar bluextasy poate uita ca-i iarna si nu stiu cat de provocatoare poti fii in geaca.
Nu fii indiferenta fata de baietii cu care iesi, incearca sa porti conversatii despre diverse subiecte, incearca sa-l faci sa-si dea cu parerea in anumite cazuri ca sa-i aflii personalitatea, "ce-ar face daca", fii atenta la felu' in care se exprima daca-i in prea multe basini etc. Eu unul urasc, dar urasc foarte mult ca atunci cand ies cu o fata sa fie indiferenta, sa fie statuie, eu sa vorbesc si ea sa zica "aha", ca vezi tu, poate te place dar daca tu esti indiferenta, nu o sa-i mai placa.
Nu te oferi nici pe tava, ca-i aiurea, logic.
Nu-ti trebuie un comportament aparte la o intalnire, fii tu insuti, naturala, nu recurge la a face actorii ca nu o sa poti fii actrita mereu cand te vezi cu el, ca poate "te dai de gol" si poate observa diferenta si stramba din nas.
Tine cont ca nu o sa te placa toata lumea pentru felul tau de a fi, trebuie doar sa cauti si ai sa vezi ca nimeresti.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce nu ai incredere in tine,draga mea?
De ce nu crezi ca aparitia ta si felul tau de a fi sunt suficiente pentru a face un baiat sa se indragosteasca nebuneste de tine?
Ce iti lipseste?
De ce nu ai incredere in tineretea si prospetimea ta?
Mergi la intalnire cu tot entuziasmul pe care il simti in tine,cu pas sprintar si privirea luminoasa,cu zambetul pe buze si toata dragalasenia anilor tai!
Nu exista o "reteta" de discutii cu baietii,si fizica cuantica daca te apuci sa-i explici nu ajuta,daca te place,te place pentru ceea ce esti si pentru cum esti,pentru nimic altceva!
Imbraca-te cu gust,piaptana-te cum iti place tie cel mai mult si mergi la intalnire cu incredere in tine.
Daca ii placi, totul va fi bine, lasa teama si nesiguranta!
Mult noroc!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nuu'i da atentiee! Pur si simplu. sa nu ii te oferi pe tava niciodata niciunui baiat! Trateaza'l cu indiferenta si asa iti dai seama daca simte ceva pentru tine.Si nu te intalni din prima cu el. Lasa'l sa traga de tine. Spune'i ca nu ai timp azi. Incearca sa pari cat mai timida chiar daca nu esti.dar baietilor nu le mai plac fetele "tupeiste" cu arfe... Vor fete cat mai cuminti si mai timide.Si cand te intalnesti cu el incearca sa porti o discutie mai mult prin zambete si altele nu prin vorbe aruncate aiurea.fi naturala. si sincera mai ales cu el.Si cand va vedeti incercati sa fiti singuri pentru a va cunoaste mai bine chair daca stati pe o banca in parc. sa fiti singuri. Sper ca ti'am fost de folos. Capu suss :*

| danifx2 a răspuns:

Dupa poza de profil iti mai trebuie niste sani

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu pr meu mai mult ma pup decat vblaughing
fi tu insati vorbiti ce-ati facut in acea zii, trecut scoala prieteni comuni ce vreti sa deveniti k iti plac ochii lui complimente orice.si se va dezvolta de aici discutii ft interesante daca vezi ca nu prea aveti ce povestii eu zic ca nu prea sunteti compatibili k si eu am patit-otongue si nah nu e prea placuta linisteabig grin

| BlairArnsberg explică:

Dar ce Sa comunic cu el ca ii fie bine cu mine si interesant?