| kissa00232 a întrebat:

Am o intrebare! Menstruatia mi-a venit pe data de 1 pana pe 7 iulie si acum la sfarsit pe 30 iar a inceput.Este posibil ca menstruatia sa vina de doua ori pe luna? Va rog, urgent.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA fiindca un ciclu menstrual "standard" considerat ca fiind unul perfect/normal, are o lungime de28 de zile deci se incadreaza in cele 30-31 de zile ale lunii. De asemenea trebuie sa stii ca din punct de vedere medical este considerat ca fiind "normal" orice ciclu care are periodicitatea de minim 21 de zile. In consecinta in cazul particular in care menstruatia incepe in data de 1 a lunii se va termina inainte de sfarsitul lunii respective si urmatorul ciclu menstrual va incepe in ziua de 29, sau 30, ori 31 a lunii respective adica aparent in cep 2 menstruatii in aceesi luna. Insa este un caz particular dar cat se poate de logic si normal, Multa sanatate!