| Cleopatra190 a întrebat:

Salut! Ieri am avut un contact sexual protejat, insa inainte de asta, prietenul meu mi-a introdus degetele in vagin. Totul bine si frumos, am avut o partida de dragoste superbă. Pana azi dimineață cand m-am trezit din somn, nemaiputând sa ma tin si m-am dus sa urinez. Atunci a început calvarul...Usturimi mari..De atunci simt incontinuu nevoia de a urina. Am observat că am urinat su sânge (nu sunt foarte sigura daca era de la menstruatie..Trebuie sa imi vină pe 23, insa menstra mea nu este regulata din cauza unor afectiuni ale tiroidei. ). Urinez numai cu sange, insa cum am spus si mai sus, nu-mi dau seama daca este de la o posibila infecție sau doar din cauza faptului ca ar trebui sa imi vina (la un moment dat am văzut un mic cheag de sange).
As vrea o parere pana ajung si la ginecolog.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a zgariat cu degetele in vagin, este posibil.
Nu am sa inteleg totusi ce partida "superba" este aia unde baiatul iti baga degetele in vagin, te raneste, iti provoaca dureri si usturimi... ca mie mi se pare o partida groaznica de sex.

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă la urolog - ai o infecție urinară (cel mai probabil).

| Cleopatra190 explică (pentru mihai69):

Deci toata ziua numai "sange" am urinat (in ghilimele, deoarece este impropriu spus. ). M am panicat destul de tare, însă sper sa fie pur si simplu din cauza faptului că nu am fost destul de lubrifiata, iar sagele, datorita menstruatiei...Dar necesit un control, cel putin pentru linistea mea ..Mersi frumos!

| Floridori a răspuns:

In ciuda durerilor, reusesti sa urinezi normal?

| Cleopatra190 explică (pentru Floridori):

Daaa, s au mai ameliorat acum. Dar de dimineata muream...Ma gandeam su ca am racit. obisnuiesc sa stau pe lucruri reci sau sa merg pe gresie fara papuci.

| Floridori a răspuns (pentru Cleopatra190):

Raceala este o infectie virala.
Ceea ce popular se numeste "raceala jos" este o infectie bacteriana.Nu esti mai susceptibila la bacterii daca mergi desculta pe gresie.Desculta sau nu, bacteriile nu vor sari de pe podea in lenjeria ta intima big grin
Cred ca intelegi ce vreau sa zic.Nu ar avea treaba o infectie cu faptul ca mergi pe gresie sau te asezi (imbracata) pe o bordura.

Daca hematuria (sangele in urina) persista dupa 24h, ar fi bine sa mergi neaparat la medic. Uneori, depinzand de cum s-a desfasurat contactul, se poate intampla sa produca leziuni la nivelul uretrei.Asta mai ales cand se introduc degetele in vagin. Uneori pot exista momente de neatentie.In plus, pa maini purtam atatea bacterii...

| Cleopatra190 explică (pentru Floridori):

Sangerarea nu mai este, insa exista un disconfort la urinare.

| blackann a răspuns:

Daca era murdar pe maini s-ar putea sa ai o infectie. Daca te-a zgariat cumva, poate d-asta. Daca urma sa-ti vina, poate ti-a venit, o sa-ti dai seama zilele urmatoare. Ce problema ai la tiroida?

| Cleopatra190 explică (pentru blackann):

Boala Hasimoto. Mi-am repetat recent analizele, iar acestea au iesit mai bine ca oricând.

| blackann a răspuns (pentru Cleopatra190):

Da, e ceva comun. ai grija cu, covid, mie mi-a modificat valorile si din hashimoto a ajuns la hipotiroidie.

| Cleopatra190 explică (pentru blackann):

Multă sănătate!

| blackann a răspuns (pentru Cleopatra190):

Multumesc la fel!

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Deci ai facut o infectie de tract urinar si trebuie sa mergi la urolog si ti-a venit ciclul (felicitari) si trebuie sa ii zici lu nesapalatu ala sa se spele pe maini inainte si dupa

| Cleopatra190 explică (pentru samuraibrazilian69):

Macar sa fie sangerarea de la menstruatie... Un domn in varsta de 40 de ani mi-a spus ca mai mult ca sigur este ori un avort spontan ori o sarcina extrauterina...Nu cred asa ceva. Tu ce parere ai despre asta?