| Danielaaa22 a întrebat:

Buna :*! Am o intrebare, pentru voi fetele astea mai mari. 17-18 ani big grin. Aseara am avut o discutie cu prietenul meu si mi-a spus ca ar avea placerea de un sex oral... Pe mine nu ma prea incanta ideea asta. ce parere aveti.?

Răspuns Câştigător
| cristina4you a răspuns:

Nu e rau deloc, nu are gust a ceva scarbos in plus ca nu esti obligata sa inghiti. Eu cred ca nu ti.e tema de oral in sine ti.e teama pentru ca tie "teama" oarecum sa nu-l dezabagesti, si probabil ca nu sti s.o faci. Si mie la inceput mi s-a parut scarbos dar dupa aia mi-a placut sincera sa fiu pentru ca simti k esti in al 9-lea cer cand il aud gemand. Trebuie sa o faci ca si cum nu ar fi ceva scarbos, sa.i arati ca nu ti.e teama si ca iti place! Bafta multa!

16 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Nu e nici o problema daca nu vrei sa ii faci sex oral. Nu te gandi ca ai tu vreo problema. E natural sa ai anumite rezerve.Ai dreptul de a-i refuza partenerului acest rasfat. Din pacate, lui nu ii va pica mereu bine, deci trebuie sa ai o scuza ascunsa in maneca si bine intemeiata ca sa-l convingi de ceea ce vrei sa ii spui. Una dintre scuze pentru a evita sexul oral este ca esti sensibila si te face sa vomiti. Adevarul este ca sexul oral poate provoca reflexul faringian. Daca-i spui ca esti foarte sensibila, partenerul tau cel mai probabil nu va mai insista. Ii poti spune, de asemenea, ca iti vine inapoi acidul din stomac daca ii iei penisul in gura. Spune-i ca adeseori iti disloci maxilarul. In acest caz, el probabil nu isi va mai asuma acest risc in timp ce penisul sau este in gura ta. O alta alternativa este sa ii spui ca ai probleme cu respiratia pe nas, care joaca un rol important in sexul oral.
Bafta!:*

| unknownn a răspuns:

Blablabla,spune-i că nu faci aşa ceva şi vezi ce spune, dacă zice că vă despărţiţi atunci foarte bine ai făcut, dacă zice că nu e nici-o problemă, treci la acţiune, asta dacă vrei!

| DeeaLoVe012 a răspuns:

Daca te iubeste va astepta pana cand esti pregatitawinking

| Azµre a răspuns:

Câți ani ai? Câți ani are?
De când sunteți împreună?
Ești sau nu virgină?

| Raiiiisa a răspuns:

E bine ca ai purtat o discutie pe tema asta cu el, iar el ti-a spus care sunt dorintele lui.Acum tu stii ce o sa faci, gandeste-te ca daca el ofera totul asteapta acelasi lucru, iar daca nu il va gasi la tine va cauta in alta parte, pentru ca nici un baiat nu o sa stea sa se milojeasca, fii sigura de asta.Eu nu cred ca este vorba ca vrea sa o foloseasca ca sa-si satisfaca nevoile sexuale, din moment ce sunt un cuplu cred ca ar trebui sa vina totul de la sine ca amandoi sa fie multumiti de ceea ce asteapta sa li se ofere.

| Uza a răspuns:

Eu stiu un lucru, care mi se pare destul de normal : daca iubesti o persoana din tot sufletul nu iti e scarba de nici-o parte din corpul lui, ii iubesti tot corpul.

Mie una, nu mi se pare ceva scarbos atata timp cat ii faci persoanei iubite.Chestia e sa te simti pregatita si totul va fi frumos!:-)

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Daca nu vrei nu-i face sex oral. deoarece e foarte scarbos, din perspectiva mea ca baiat, spune-i ca nu vrei sa ii faci sex oral si el te va intelege daca te iubeste, daca nu te foloseste. spune-i verde-fatis, sper ca te-am ajutat.

| extreme0708 a răspuns:

De ce nu te incanta ideea?
Adica gandeste-te ca e ceva absolut normal, cum el iti face tie asa poti sa ii faci si tu lui.
SI daca spui ca e prietenul tau ar trebui sa stii de toate despre el si atata tip cat este un baiat curat nu ai de ce sa iti faci griji.
Daca problemele tale sunt mirosul, gustul si asa mai departe poti sa stai linistitahappy

| MIDnightMoon a răspuns:

Câţi ani ai? Şi dacă nu vrei spune-i, dacă chiar te iubeşte nu ar avea nici o problemă cu asta.

| Danielaaa22 explică:

Am 18 ani. ne cunoastem foarte bine unul atuia corpul. dar niciodata nu am ajuns aici... el are 22...

| Jake109 a răspuns:

Nu e deloc scarbos...(prietena mea mi-a zis asta!)!

| maia10 a răspuns:

Maaaama, pai iti dai seama ca daca accepti o data, o sa te puna sa ii faci de mai multe ori?! Si daca ii place chestia asta o sa te oblige sa-i faci, chiar daca nu o sa suporti, o sa ii spui ca nu mai poti, o sa il rogi, nu o sa te creada. Poate abia atunci cand o sa incepi sa plangi si o sa-i zici ca nu mai rezisti o sa te creada. Daca nu iti place, nu fi prostuta si nu accepta sa o faci, oricear zice el.

| Andreeashine a răspuns:

Daca tu nu vrei, nu face asta.Si mie sexul oral mi-se pare ceva urat, scarbos si nu as face asta niciodata. Spune-i ca tu nu ii poti satisface aceasta dorinta, explica-i si de ce si probabil te va intelege.In orice caz sa nu faci ceva ce nu iti doresti.

| MissWhite a răspuns:

Sunt de 7 luni cu iubitul meu care este cu 10 ani mai mare ca mine.eu sincera sa fiu fac sex oral, si el mie la fel.trebuie sa fie chestie reciproca, si trebuie sa stii ca atata timp cat iubesti, trebuie sa fai in asa fel incat iubitul tau sa se simta super bine. daca stai de putin timp cu el nu o face!

| Jupanu_Mihai_1992 a răspuns:

Asta e problema cu voi vrei un baiat langa voi dar fara sa oferiti nimic si normal ca el va ofera de toate si normal ca se plictiseste si va lasa cu ochii in soare

| ilegaldrog a răspuns:

Pai sa nu te foloseasca pentru a-si satisface nevoile sexuale, mai bine nu, si daca zice ca va despartiti daca nu se intampla inseamna k te tine langa el numai pentru asta, nu pentru iubire