| Claudi109 a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa stiu si eu raspunsul sincer, va rog din suflet.Acum vreo 3 saptamani mi-am pierdut virginitatea, ceea ce am facut cu prietenul meu am facut cu prezervativ. Apoi la cateva zile am facut foarte putin fara prezervativ, dar nu a ejaculat in mine, iar acum 2 zile mi-a venit menstruatia, ceea ce mi-a venit la ziua corecta, dar nu m-a tinut decat 3 zile si pe mine de obicei ma tinea cate 5 zile maxim.Credeti ca as putea fi insarcinata? Ca mi-am facut un test de sarcina acum o saptamana si era negativ, dar nu am asteptat 5 minute asa cum scria pe el, iar simptome nu am, mi-a fost acum 4-5 zile rau, dar am fost la medic si mi-a spus ca este din cauza caldurii.Va rog mult de tot niste raspunsuri.Multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| Elenaa88 a răspuns:

Buna! eu nu cred ca esti insarcinata atat timp cat baiatul nu a ejaculat in tine. Eu o fac cu prietenul meu mai mereu neprotejat si are grija sa se fereasca si nu am ramas pana acum. Poate ti s`a dereglat tie menstruatia odata cu inceperea vietii sexuale happy Fiecare fata trece prin asta, pe una nu o mai doare asa rau cand ii vine, alteia ii intarzie un pic fata de data normala eu zic ca nu esti dar pentru linistea ta iti mai poti face un test peste o saptamana asa si daca iese tot negativ eu zic sa nu iti faci probleme ca ele au o precizie de peste 99%.

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Intrebarile tale dovedesc faptul ca nu ai fost pregatita cand ai facut pasul acesta in viata! Nu esti indeajuns de informata si exact prin intrebarile tale se observa asta; In primul rand simptomele de sarcina nu apar dupa 2-3 saptamani, ci dupa 3-4 luni, asta doar daca apar; In al doilea rand testul de sarcina nu se face decat dupa 2-3 saptamani de la contactul sexual neprotejat; Si nu in ultimul rand, daca nu astepti 5 minute (timpul necesar ca hormonul care-ti spune daca esti sau nu insarcinata sau nu) ca sa aiba loc reactia, atunci nu te mai apuca sa-l faci, ca nu de fite e scris pe prospect sa se astepte 5 minute si abia apoi sa se citeasca rezultatul;
Eu personal, dupa detaliile pe care le-ai dat, cred ca nu esti insarcinata, ci e doar in capul tau totul, dar nu sunt doctor ca sa iti pot spune cu exactitate ca e asa! Pe viitor fii mai precauta si citeste citeste citeste informeaza-te pentru ca daca inainte nu exista internet acum nu poti sa dai vina decat pe tine ca nu esti informata; daca sti sa il folosesti poti invata muuulte de pe internet, multe lucruri folositoare. Bafta!

| ColaCola a răspuns:

Answer,nu mai speria lumea de pomana ca nici tu nu esti mai beaz/a in ale conceperii.Simptomele de sarcina scrie la toate colturile ca apar dupa 3-4 SAPTAMANI.In nici un caz nu incepi sa ai simptome cand vezi ca ai burta la gura.Nu ai cum sa spui ca nu esti insarcinata atat timp cat ciclu nu vine 3-4 luni cum aberezi tu.
In primul rand de ce crezi ca se confunda atat de des simptomele premenstruale cu cele de sarcina.Pentru ca te dor sanii,pentru ca iti este rau si te astepti la menstra si poate,cand colo,e cu "ochi".
Claudia, stai linistita, ca nu ai nimic.Mie ciclul mi-a intarizat 3 saptamani dupa ce mi-am inceput viata sexuala si acolo sperietura si tot asa nu mi-a venit ca de obicei.Am facut 2 teste si erau negative.Atata timp cat a venit nu ai de ce sa te temi.Serios.

| rino90 a răspuns:

1. semnele nu mint
2. medicu stie ce zice (ginecologu)

| conu a răspuns:

Cred ca vrea sa ne verifica logica noastră.
Nu ești gravida.

| ancu1546 a răspuns:

Poţi să stai liniştită,dacă v-aţi protejat şi nu a ejaculat în tine nu există posibilitatea de a rămâne însărcinată, plus că dacă ţoi-ai făcut şi testul şi a ieşit negativ nu ai de ce să te îngrijorezi. iar menstruaţia ţi s-a dereglat din cauza începerii vieţii sexuale, nu e nimic anormal.