| alexmarian a întrebat:

Am o intrebare. Sunt cu un baiat de un an si trei luni e bine intre noi. Dar este o problema si nu stiu ce sa fac. Acum cateva luni in urma fratele meu vitreg (el are alta mama si alt tata, eu am alta mama si alt tata, dar acum mama mea este recasarorita cu tatal lui), m-a intrebat daca nu vreau sa ma culc cu el si de atunci se comporta alt fel are grija de mine desi nu e in acelasi oras cu mine, vorbeste mai mult cu mine, dar toate pe ascuns. Desi el are 30 si este insurat si are copii mai mult se intereseaza de mine in fiecare zii vorbim prin mesaje cand el este in oras si eu nu sunt cu prietenu meu.
Oare ce sa fac? Sa ii zic prietenului meu de fratele meu, sa continui sa vorbesc in ascuns cu fratele meu... Mentionez nu m-am culcat cu el.

10 răspunsuri:
| NebOonaТьKa a răspuns:

Nu,vezi-ti de treaba ta cu prietenul tau, el se comporta asa poate ca vrea sa se culce cu tine apoi gata...el are familie, are copii, la ei o sa se duca la urma urmei si tu vei ramina cu degetelul in gura...mai bine nu-i trage atentia sau discutati clar adica anume ce vrea de la tine si etc, pastreazal pe prieten

| GabiArian22 a răspuns:

Aaaa...sincer nu am mai intalnit pana acum situatia asta si te rog sa ma scuzi daca o sa te 'cert' un pic. Din cate am inteles u ai prieten de ceva timp si fratele tau VITREG se da la tine desi e casatorit si are copii.O solutie din cate zic eu ar fi sa ii spui prietenului tau adevarul si sa o termini cu tipu ala pe langa faptul ca are 30 de ani mai are si nevasta si copii sau ce ti s-au aprins calcaiele dupa deastia insurati? Dar ma rog e viata ta tu alegi ce faci nu ia nimeni deciziile pentru tine gandeste-te bine ce decizii iei ce pasi faci pentru ca s-ar putea sa iei niste decizii pe care sa le regreti amarnic mai tarziu.

| bObby123 a răspuns:

Eu zic sa termini cu vorbitul pe ascuns cu fratele vitreg si nu numai, nu mai vorbi cu el adica omu e insurat are si copii si cu toate astea se da la tine e tipu de om care merita sa fie singur tot restul vieti pentru ca sunt sigur ca nu doar la tine s-a dar. si el tot ce vrea e sa se culce cu tine. Spune STOP! si gata.
Cat despre prietenul tau daca ii spui eu cred ca o sa il deranjeze chestia asta si o sa se supere, dar o sa va impacati sunt sigur. totusi e 1 an si 3 luni si nu ai gresit chiar asa de tare, totusi daca vreai sa eviti chestia asta nu ii spune atata timp cat poti trai cu asta si termini cu fratele vitreg happy

| neutrino a răspuns:

Tare ciudata e lumea aceasta daca tu nu stii ce sa faci. Cati ani ai?

| alexmarian explică (pentru neutrino):

Aproape 18

| neutrino a răspuns (pentru alexmarian):

Si la 18 ani nu-ti dai seama ca e penibil sa te gandesti la alta varianta decat de a refuza ferm orice legatura cu acest "frate"? E bine sa vorbesti si cu mama ta! Numai bine!

| PISIPISI14 a răspuns:

Spune-i stop

| Cl4x a răspuns:

O intrebare: de ce ai username de baiat?

Acum...tie ti-ar placea ca prietenul tau sa faca acelasi lucru cu alta dupa o relatie de un an si trei luni? Pentru tine chiar nu a contat aceasta perioada in care ati fost impreuna la bine si la rau? Il iubesti oare cu adevarat? Sfatul meu, spune-i acum de fratele tau cat inca nu e prea tarziu si iti poate ierta greseala, cat despre "fratele" tau, nu mai vorbi cu el nici pe ascuns si nici direct. Urat...pe bune!

| alexmarian explică (pentru Cl4x):

Username-ul este facut cu numele la amandoiblushing
pai cu sa zic prietenu meu a gafato in decembrie. isi facuse un alt id si vorbea cu alte fete si vroia sa se **** cu o fata de la el din clasa asa ca stiu cum e chiar daca l-am iertat pentru ca am aflat de id si am vazut arhiva. de iubit il iubesc mult chiar daca el e un pic indiferent.

| BlushyCupcake a răspuns:

Parerea mea este ca daca ti la relatia cu prietenul tau sa ii spui ce se intampla, iar tu trebuie sa te gandesti bine inainte sa faci acest pas happy