| Dya_2147 a întrebat:

Am o MARE nedumerire... Nici nu stiu de unde sa incep...
In septembrie 2010 m-au chemat niste prieteni afara (printre ei era si un coleg de clasa de care imi placea de ceva timp...).
Toti copiii cu care eram afara vroiau sa ne combine (vedeau ca ne tot uitam unul la altul ). Am stat toata dupa-amiaza impreuna, m-a tinut de gat si alte chestii happy.
El vroia sa ne sarutam. Asa ca am incercat... Pentru mine fiind prima oara, nu prea stiam ce sa fac, cum sa procedez...
In fine... am plecat acasa si, la scoala un timp nu prea ne-am mai bagat in seama (el sta in banca in spatele meu), relatia s-a racit rau sad!
Am ramas amici, dar am aflat acum aprox. 2 luni (februarie 2011) ca celei mai bune prietene ale mele ii place foarte mult de el, il iubeste! (si ea e in aceeasi clasa cu noi), si nu stiu cum sa procedez sa ma inteleg mai bine cu el (doar relatie de amicitie...) si nici sa nu o ranesc pe prietena mea. sad
Pliz help! Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Matrique a răspuns:

Wow! ce treaba tare.totusi de ce ar fi stat cu tine in acea zi daca nu te placea? deci clar te place.cat despre chestia cum ca s-a racit deodata,iar tu acum ai aflat ca prietenei tale ii place de el,ar trebui sa urmaresti cum se comporta cu ea, daca e dragut cu ea, se pare ca ai pierdut in favoarea ei.si el doar isi urmeaza inima si nu vrea sa te raneasca pe tine.
de fapt crede-ma ca multi baieti uita intamplarile de genul aceleia care ti s-a intamplat tie si asta imediat ce apare o alta tipa in mintea lor.stiu pentru ca sunt unul dintre ei tongue.
nu stiu, cea mai buna idee ar fi sa o intrebi pe prietena ta daca e intr-o relatie cu el, si daca nu ai drum liber spre el.incearca din nou sa fi draguta cu el, chestii copilaresti.astea ne plac tongue
fi mai mult prin preajma lui.
sper ca te-am ajutat cat de cat. uneori vorbesc prea mult big grin.
daca vrei iti dau id-ul de mess si vorbim mai mult acolo.
o zi buna!

4 răspunsuri:
| Kalyn a răspuns:

Ideea e in felul urmator...(eu sunt in clasa a11-a), ar trebui sa il mai chemi pe afara la inceput, stiu si eu iesiti si voi la un suc, o inghetata si incearca sa-l saruti pentru ca nu asta conteaza, virginitatea conteaza sa o pastrezi...iar din punct de vedere al celeilalte fete, voi sunteti doar niste copile si nu stiti ce ii iubirea asa ca nu o sa fie mare lucru daca i-l ieiwinking in plus nici nu cred ca il are deci ai pista libera

| larisuk_8791 a răspuns:

BUNA!
intrebarea mea pentru tine este daca il mai placi pe acel baiat? Daca inca iti place de el.incerca sa te bagi in vorba cu el sa vorbiti doar voi2.sa simta ca esti o buna prietena sa aiba incredere in tine.pentru asta incerca sa ii iei apararea.vezi tu. discuta cu el.ceva.ca aveti in comun.Dar daca nu iti place de el mai bine o lasi pe prietena ta sa fie cu el.(pentru a te imprieteni cu el incerca sa ii castigi increderea sa vb cat mai multe cu el)

Sper ca te'am ajutat! Bafta!(fundita? plizzz te rog )

| BonneLess a răspuns:

Eu zic sa te duci la baiatul ala adica si in pauza si sa-i dai un sarut. merge eu chiar am incercat si toate din clasa au murit de ciudalaughing

| Lovemeifyoudare44 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el dar fara sa-i spui ca-l placi si alte de astea. Vorbeste cu el normal, la fel cum vorbesti cu un prieten oarecare. Daca v-a deschide el subiectul cu sarutul foarte bine inseamna sa acel sarut a insemnat pentru el. Dar incearca sa nu-l presezi, fa-l sa se simta bine in compania ta. Sper ca te-am ajutatlove struckbatting eyelashes