| CopilașTembel a întrebat:

SoS TPU, sunt in clasa a 8-a si am un coleg care este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei(ne cunoastem de la gradinita), mama sa este profesoara de istorie(fac istorie cu ea si e si diriginta noastra), intr-o zi eram pe hol cu o colega si m-a chemat la ea si mi-a spus ca baiatul ei ma place(am ramas socata cand mi-a spus), si a spus ca nu vrea sa-l ranesc, si a spus daca il supar pe baiatul ei nu o sa mai am media 10 la Istorie(mi-a cazut fata, deci vroia sa ma bag cu el si m-a intrebat daca vreau, am spus ca ma mai gandesc), ce sa fac ca acum ca ea la mutat in banca cu mine si mi-a spus si el ca ma place, e un prieten bun dar nu imi place de el si la ce a zis porofa de istorie nu stiu ce sa fac. Ce sa fac ca nici nu imi place de el si nici media mica la istorie nu vreau sa am?

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Buna! WTF? Ce fel de profesoara e aceasta? Si nu numai, ce fel de mama este? Doamne, unde s-a ajuns lumea. Stii ce sa faci? Sa vorbesti cu ea si sa ii demonstrezi ca daca te pui cu baiatul ei, dupa ce se termina clasa a-8a si fiecare merge pe drumul sau, tu te vei desparti de el deoarece nu exista acea sclipire intre voi doi (doar in el, poate ) si rezulta ca il vei rani(adica intr-un fel ea il v'a rani, obligandu'te sa faci asta), chiar daca nu iti doresti asta, fiind prietenul tau din coplarie. Sau ai putea sa ii spui mamei tale (banuiesc ca ele doua sunt prietene ). Sa iti scada tie media la istorie pentru ca nu vrei sa te pui cu baiatul ei? Ce chestiuta. Sau mai simplu, vorbeste cu el si incearca sa ii explici ca tu nu il placi mai mult decat un prieten si daca chiar te place v'a intelege.

| CopilașTembel explică (pentru SMA):

Mda,chestia e ca ea preda doar la clasa noastra istorie crying,si mai preda la Filologie,Mate-Info si la Protectia Mediului, am media destul de mare si vreau sa merg la una din acestea trei la liceul scolii si daca intru cu fiusu in clasa ce fac? Ca nu vreau sa plec la alt liceu si nici la alt profil, chiar daca nu intru cu fiusu in clasa tot ea o sa predea.Si acum ce fac ca nu mai vreau sa stau cu fiusu in banca,Lol i-am dat ignore pe mess si nu i-am dat numarul de telefon cu toate ca ma asalteaza cu sute de biletele de genul in orebig grina-mi nr tau de tel! De ce mi-ai dat ignore pe mess? Iti place de mine? si din astea, ce dracul sa fac ca ma dispera si nu mai suport, mai ales ca ma ameninta cu maicasa`Mai ca imi vine sa-l injur! Ce sa fac cu el?

4 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Pai se pare ca e genul ala de baiat : Nu imi dai ce vrei de buna voie, te oblig s'o faci. Deci cu vorba nu prea poti rezolva nimic. Maicasa banuiesc ca e la fel. Esti prinsa in capcana de mascaricii astia doi. Daca maicasa te santajeaza ai putea vorbi cu directorul, dar nu cred ca vrei sa te implici asa mult, de frica sa nu iti risti nu numai media, intrarea la liceu ci si viziunea colegilor asupra ta. Ahh, e o situatie asa complicata. Nu stiu, incearca totusi sa ii explici lui ca intre voi doi nu exista nimic, iar la scoala, ignora'l. Si ce daca e colegul tau de banca? Arata'i doamnei ca nu te lasi batuta pentru ca te; a amenintat cu asta. Lupta pentru dreptul tau, totusi spune-i ca nu accepti, e matura ce naiba xD., Daca te ea de ''rea'' in viitor (acum la istorie, ce o sa faci.o sa inveti mult si o sa ii demonstrezi ca tot poti lua 10 si cu piedici ) si ai dovezi clare, atunci poti vorbi cu directorul si mai stii, scapi de ea. Scuze, dar in situatia asta, cam asta e tot ce imi vine in minte. Sper sa intelegi ce am vrut sa zic.

| CopilașTembel explică (pentru SMA):

Chestia e ca azi am 2 ore cu ea si am avut un proiect de facut, l-am facut de nota 10, chestia este ca o sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu fiusu crying si nu stiu ce nota o sa-mi dea daca zic nu.

| SMA a răspuns:

Deci chiar nu e corect ce face. Daca iti da o nota mica pe nedrept eu zic sa vorbesti cu parintii tai, pentru ca la director cred ca iti trebuie si dovezi, doarece ea v'a minti daca ar fi intrebata de director. Ce femeie imatura, de fapt, ce scorpie.