| angelina_1424 a întrebat:

Buna am o mare problem, mi-a venit menstruatia cu 10 zile mai devreme si nu stiu de ce, luna aceasta am luat prostenor 2 pentru intrerupere de sarcina poate sa fie din aceasta cauza?
Va rog un raspuns urgent

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Postinorul este o bomba cu hormoni, care determina, timp de minim 6 luni mari dereglari de menstruatie si nu numai. Ginecologul care ti l-a prescris ar fi trebuit sa te informeze asupra reactiilor adeverse si asupra calendarului de consultatii (minim 3 in primele 6 luni de la administrare). daca cumva ai luat pilula fara indicatie ginecologica, e cazul sa te vada urgent un ginecolog.

| roxpau a răspuns:

Mai mult ca sigur este dereglare din cauza pastilei nu este recomandat sa o iei fara consult de specialitate si pe viitor te sfatuiesc sa te protejezi

| danco a răspuns:

Daca ai luat postinor e posbil sa apara un ciclu intermediar. am intalnit cazuri