| paulalove a întrebat:

Am o mare problema! Acu o luna m-am despartit de un baiat de 17 ani si acum sunt cu un alt baiat de 14 ani. Ieri am vorbit cu fostul meu iubit care mi-a zis ca orice-ar fi el o sa ma ia inapoi prin orice cale, iar la cum il stiu eu dupa un an cat am stat cu el stiu ca asa va face... Ce sa fac? Nu vreau ca actualul meu iubit sa fie batut sau sa ajunga in spital cu coaste rupte... Vreau sfaturi cat mai rapide. puppy dog eyes Va rog chiar am nevoie de ajutor puppy dog eyes Dau funda

Răspuns Câştigător
| RalucaTyan a răspuns:

Buna. Vad ca esti intre ciocan si nicovala. Daca tu il iubesti pe actualul, de ce sa te desparti de el? Daca te vei inpaca cu fostul ai grija ca mai tarziu sa nu se desparta din nou de tine. Fii cu cel pe care il iubesti cu adevarat.

3 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Daca cel de 17 ani crede ca vei fi a lui doar pe calea violentei, atunci vai de steaua si de soarta lui.

| xXPandaXx a răspuns:

Hmmthinking Greu de facutpuppy dog eyes Ar trebui sa stai de vorba cu fostul si sa ii explici ca nu-l mai iubesti, ca numai simti nimic prentru el, si chiar daca ar fi sa va impacati ai fi nefericita, si daca el te iubeste ar trebui sa te inteleaga. Spune'i actualului ce se intampla si sa ii spui sa aiba grija, sa umble in grup, niciodata singur. E dificila chestia asta, unii sunt incapatanati si niciodata nu vor sa inteleaga, asta pentru ca dragostea ii orbeste si nu ar trebui sa te desparti de actualul atata timp cat amandoi va iubiti. Iar daca nu vrea sa inteleaga vorbeste cu cineva mai mare care sa aiba grija de actualul tau iubitpuppy dog eyes Baftapuppy dog eyes

| horeabazatu2012 a răspuns:

Stiu ca pare stupid dar cred ca ar trebui sa II ceri sfatul parintilor