| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. M-am despartit de prietenul meu acum 3 luni, iar intre timp mi-am facut un nou prieten dar tot nu l-am uitat pe fostul. Tin sa precizez ca inca tinem unul la altul, vrem sa ne mai dam o sansa, dar nu stiu cum sa ii spun actualului despre asta. Vreau sa ii spun adevarul dar mi-e frica de ractia lui, acesta fiind o persoana care se aprinde foarte repede din orice nimic. Actualul stie povestea dintre mine si fostul, orice i-as spune ar incerca sa ma intoarca din drum si sa nu fiu sigura de sentimentele mele. Stiti si voi, oricine lupa pentru ce este al lui.Am stat si m-am gandit si sunt sigura ca inca tin la fostul si il vreau inapoi. Actualul s-a schimbat foarte mult, mai ales in ultima vreme dupa ce am inceput sa fim impreuna, inainte fiind foarte buni prieteni, acum simt ca mereu imi ascunde asa, mereu trebuie sa aflu de la altii ce are, daca ii spun ca am ceva nici nu vrea sa auda de asta, in schimb fostul mereu cand patea ceva imi spunea sau cand aveam nevoie de ceva era langa mine. Niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| LaURrIkkaaa a răspuns:

Eu totusi cred ca nu merita sa mai ramii linga actualul el te vrea doar pe tine nu-i pasa de sentimentele tale,el vrea doar sa te desparta de fostul sa fii nesigura de sentimentele tale dar nu trebuie nu-l asculata asculta-ti inima nu esti obligata sa faci ceea ce nnu vrei lasa inima sa-ti fie ghid, si ca sa-i spui adevarul nu trebuie sa-ti fie frica asta nu te va ajuta din contra programeaza-ti o intilnire si spune-i anume ce te deranjeaza si ca crezi ca e timpul sa pui punct acestei relatii spune-i ca s-a schimbat nu mai era acela pe care tu il stiai, iar daca iti cere iertare si iti cere o a doua sansa spune-i ca esti hotarita.in acel moment te vei simti mai liber.nici nu va fi inselat si nici tu nu vei avea aceasta mustrare pe constiinta. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| VADIq a răspuns:

Trebuie sa-i spui in fata la actualul ca nu mai vrei sa fii cu el, deoarece nu vrei sa mai fii cu el... ceva de genu, dar daca zici ca se aprinde usor nu prea cred ca o sa sara la tine sa te loveasca, ceva de genu, sper sa te inteleaga
nu prea mai am idei... dar totusi e cea mai optima idee pentru cazul tau,, adevarul" sper ca ti-am fost de ajutor :*
Bafta