| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* Am o mare problema... am un prieten de o saptamana si este din rep moldova... e super... nu am c ii reprosa in afara de faptul ca el e obisnuit sa se culce cu fete chiar din prima seara. Si el mi-a propus sa ma culc cu el intr-un fel, nu direct da mi-a dat de inteles. El zice ca daca nu vreau el nu insista o sa astepte.Problema este ca sunt virgina... si eu chiar vreau sa fac dragoste cu el, dar nu asa de repede, as vrea sa mai treaca ceva timp, sa ne cunoastem mai bine desi ni se pare ca ne cunoastem de o viata intreaga si chiar exista o legatura foarte puternica intre noi.
Ce sa fac? sa astept pana sunt pregatita sau nu? voi c ati face? i-ati explica ca daca vrea sa astepte bine daca nu sa isi caute pe altcineva?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Cu siguranta ar trebui sa mai astepti pana esti sigura pe tine si sigura de sentimentele tale pentru el.Nu te grabi pentru ca sincer nu are rost.Plus ca asta ar putea fi un test sa vezi daca te iubeste cu adevarat si daca o face cu siguranta te va astepta.happy

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai el daca te iubeste, te va astepta pana cand vei dori tu asta, stai linistita ca este timp, ai rabdare si nu grabi lucrurile sa nu iei o decizie care mai apoi sa o regreti, daca esti abia la inceput de relatie, atunci mai asteapta sa vezi cum sta treaba cu el, sa va cunoasteti cat mai bine sa vezi daca chiar se merita sa iti pierzi cu el virginitatea, nu fi credula, ai grija sa nu te iei chiar dupa tot ce spune, e bine sa ai incredere in el, dar nu in totalitate, sa te lasi manipulata sa faci cu el nefiind decisa complet, este un pas important in viata oricarei fete inceperea vietii sexuale, ai grija ce faci...ai grija de tine!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ai inca 18 ani, stai cuminte! Invata, cultiva-te, etc... si, oricum, cand o vei face, nu cumva s-o faci fara prezervativ!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vad ca raspunsul il ai deja, mai asteapta sa te convingi de sentimentele lui.

| Tessy a răspuns:

Pai daca esti virgina nu te culca asa cu el. Dupa o saptamana nu tine la tine si sper ca esti contienta! Daca a incercat asta... ti-a aratat ce vrea. Daca te mai asteapta pe putin 4-6 luni poate o sa tina la tine.winking

| LCD a răspuns:

Daca el este dispus sa astepte happy iar tu nu esti inca pregatita ...de ce sa te grabesti?

| cryss_1828 a răspuns:

Buna.eu una te sfatuiesc sa nu te grabesti. Sunteti de doar o saptamana impreuna si tu te gandesti deja sa iti incepi viata sexuala cu el? Mai ales fiind virgina? Eu nu iti pot impune sa faci sau sa nu faci anumite lucruri insa sfatul meu prietenesc este sa astepti sa vezi daca te iubeste, sa ajungi sa il iubesti si tu ( pentru ca oricat de bine v-ati intelege intr'o saptamana nu aveti cum sa va iubiti ) si apoi daca mai sunteti impreuna si lucruri merg tot atat de bine.sa faci pasul asta. Pt mine a fost un lucru ft important si am regretat 2 ani de zile ( uneori si in momentul de fata mai ma gandesc si am sentimentul de regret in mine dar timpul nu il mai poti intoarce ). Eu ti-am dat un sfat prietenesc. sper sa te fi ajutat. Succes :* si gandeste-te ft bine inainte de a face ceva.

| sam a răspuns:

E invatat...

orice invat are si dezvat laughing
mai asteptati sa va cunoasteti.si el o sa aprecieze chestia asta, daca nu acum, mai tarziu... happy

| stetoscop a răspuns:

Tu cunosti cel mai bine raspunsul la intrebarea ta.
Ti ai si raspuns big grin

| piovra a răspuns:

Eu am asteptat-o pe prietene mea 8 luni de zile pana sa faca pasul asta, ca era si ea virgina si nu era pregatita, dar a meritatasteptarea. Daca respectivul te iubeste te asteapta cat este nevoie. Dar nu cred ca te va astepta pana o sa-ti gasesti tu pe altul. Nu te grabi ca mai tarziu ai putea regreta.Si in primul rand informeazate f bine despre viata sexuala sa nu ai surprize neplacute. Vb din propria experienta. Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc sa astepti pana esti pregatita, nu fa lucruri pe care mai tarziu s-ar putea sa le regreti. Explicai ca vrei sa te culci cu el, dar nu esti inca pregatita si ai nevoie de timp, spune-i ca esti virgina, daca nu stie, s-ar putea sa ai o surpriza daca nu stie. Daca este deacort si daca vrea sa aveti o relatie serioasa va astepta pana vei fii pregatita si nu va incerca sa te forteze, dar daca nu e ceva serios sa fii sigura ca-si va cauta pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te grabi..eu sint din rep Moldova si stiu sine baietii nostri...