| anonim_4396 a întrebat:

Va rog cititi! Sunt o fata cu varsta de 16 ani jumate care am o relatie de un 1an si 8 luni cu un baiat (19 ani). El ma iubeste mi-a fost alaturi mereu cand am avut nevoie si multe altele dar eu de la un timp nu stiu m am saturat mi tot spune ca m am schimbat dar chiar asa esste el oricum pleaca in alt oras la facultate asta oricum nu ar fi o problema ca a zis ca vrea sa mai vina normal ca vine la mine nu ma lasa asa asa imi spunea dar tocmai ma gandeam ca numai bine ca si pleaca nu mai are rost el acolo eu aici m am saturat parca sunt casatorita vreau sa ma mai vorbec si eu cu baieti, sa mai cunosc altii nu vreau sa mai stau cu el asa ca mai rau ii fac ca de ce ma comport asa si alte mii de intrebari cred ca a venit momentul sa mai punem si punct.Eu inca sunt virgina ma asteptat atata timp si eu inca nu am facut dragoste cu el m-am gandit ca macar de ma asteptat atata sa o fac cu el nu cu altu iar sa ma astepte un an chiar ziceam ca el vreau oricum sa fie primul cu el imi este mai usor ne cunoastem toate cele vreau sa trec si peste faza asta odata cu el imi doresc plus ca si el isi dorese asta doar de asta mai stau cu el m-am gandit vreau cat mai repede sa o facem chiar saptamana asta care vine ca dupa aia vine vacanta vreau sa fiu libera nu tot cu el. Daca e sa ma schimb dupa ce o facem raman cu el (dar nu cred ca ma schimb chiar vreau sa o terminam nu mai sunt atrasa de el) daca nu ma schimb ne despartim.Nu am nimic de pierdut fie ca o fac cu el sau nu eu asa zic.Asa am decis cat mai repede sa o fac cu el ca dupa aia el sa plece eu sa fiu libera. Chiar imi este dor sa mai ma distrez sa mai vorbesc si cu altii sa ma scap si de virginitate asta chiar cu el vreau.Eu deja ma vorbesc cu un baiat si e super ok ne placem cat de cat acum cateva zile am inceput sa vorbim deci am si oportunitatea sa intru intr-o alta relatie daca e in fine.O fata imi zice de ce sa o fac cu el daca nu mai simt nimica daca dupa aia vreau sa ma despart de el pai vreau ca v.am zis mai sus vreau sa ma scap de virginitate daca tot ma despart de el si am stat atata timp nu am emotii etc cu el imi va fi mai usor... Ce ziceti e buna alegerea pe care am luat-o? Astept niste sfaturi chiar am nevoie! Va pup

29 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Doamna! Baiatul asta te iubeste, si crede-ma prin faptul ca te-a asteptat 1 an si 8 luni este enorm! Ti-a respectat decizia, ce baiat crezi ca te asteapta atat? Astia doar la *** se gandesc, nu si la binele fetelor! Tu vrei sa-ti bati joc de sentimentele lui si sa te fu*i cu cine apuci! Rusine. Daca il iubeai nu te puteai plictisi de el! Are 18 ani, e baiat cum spun ei au nevoile lor si a stat atat timp pentru ca te iubeste! Iti dai seama cat o sa sufere si pe tine te doare la banana! Sa te fu*i si pa! Fat-o, nu stiu ce-i in capul eu.Cuvintele adevarate dor dar asta e, asculta-ma! El chiar te iubeste, nu-i ranii inima, nu-ti bate joc de sentimentele lui! Majoritatea baietilor isi bat joc de fete si de inima lor, de sentimente! Le trateaza fara respect si a pe niste cu*ve! Si vad ca si tu vrei asa sa ajungi! Ce rost are sa-ti mai bati capu.o sa-l lasi, o sa vrei altu o sa stai 1 an cu ala, dupa te plictisesti, cauti altu 1 an, iar altu tot asa.Ce ciclu vietii mai e si asta? Daca o tii asa dai in rape si in rauri! Gandeste-te ca ai un baiat bun langa tine, nu un nesimtit, el ti-a vrut binele si a fostok cu decizia ta de a mai astepta.Virginitatea nu e de ras, si e respect pentru fetele care o au! Nu te lua dupa fufele si taranii aia:Haha esti virgina! Virginitatea o singura data o ai in viata, ai grija cu cine o faci, pentru ca alegerea facuta nuo s-o uiti toata viata! Si daca vrei cu 10baieti,vrei sa te arate lumea cu degetul si in viitor sa-ti fie rusine de trecut,spunand :Am fost proasta,nu am stiut ce fac, acum e prea tarziu.Ok! Tu vei realiza dupa ce va ve-ti despartii daca asta vei avea de cand, ce-ai pierdut! Eu sper ca aceste vorbe, sa-ti schimbe decizia, si sa inveti sa apreciezi un baiat care face asta pentru tine! Pentru ei e ca o rezistenta la un drog! Alti daca stai 2luni cu ei iti cer, daca refuzi iti spun papa! Te Iubeste Nu Fi Proasta, baga-ti mintile in cap!
Scuze de eventualele greseli de tipar si repet n-am vrut sa te jignesc dar sa te intaresc!

| whoocares a răspuns:

Esti nebuna, soro! toate se plang in ziua de azi ca nu gasesc un baiat care a le inteleaga, mai ales cand e vorba de sex si virginitate, si tu cand ai unu pe tava vrei sa ii dai vira? straight face cine sa va mai inteleaga ma. thinking

| paula90 a răspuns:

Asculta,in primul rind te sfatuiesc sa nu-ti incepit viata sexula nici cu el nici cu altul, sa mai astepti pentru ca crede-ma nici nu stii cite probleme apar.in al doilea rind daca nu esti atrasa de el de ce vrei s-o faci cu el? iti dai seama cum te vei simti in momentul ala? scuze ca iti spun asa dar te vei simti ca o curva care vrea doar sa se simta bine(ma scuzi de expresie)eu sunt sigura ca el te iubeste iar tu doar te afli intr-o perioada in care simti ca te-ai plictisit, dar crede-ma ca asta trece.eu ceea ce vreau sa-ti zic scurt clar si cuprinzator este ca daca il iubesti sa faci acest pas cu el care pentru prima oara ar trebui sa se numeasca dragoste iar daca nu poti so termin cu el si las sa te mai astepte o suta de baieti daca e nevoi pentru ca foarte mult conteaza cu cine o faci....nu e cum zici tu"ori cu el ori cu altul"
oricum tu decizi dar asculta si de sfatul celor care te indeamna spre bine.

| Dana1993 a răspuns (pentru paula90):

Se pare ca acel baiat te iubeste daca a acceptat sa stea atata timp langa tine si sa te inteleaga la capitolul sex dar problema este ca daca tot vrei sa ii dai eject nu vad de ce sa te mai si culci cu el tinand cont ca esti destul de mica.

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Fata tu esti sanatoasa?
Tu ai vazut ce ai scris?
Baiatul asta te iubeste te-a asteptam app 2 ani de zile su tu spui ca vrei sa te f... cu el ca sa scapi de viriginitate si sa nu te mai simti vinovata ca ii dai papucii.
Bravo tie la 16 ani ai gandirea asta de 2 lei vaide capul tau, ma intreb ce o sa faci pe la 18 ani.
Bagati mintile in cap si gandestet la ce vrei sa faci dar ce ai scris mai sus nu e o idee buna deloc.
Daca nu vrei sa mai stai cu el ai putea sa-i spui frumos si va despartiti de comun acord si aia e.
Iar cu viriginitatea mai asteapta dupa parerea mea e un pic cam devreme.
Bafta o sa ai nevoie happy

| Alessia1995 a răspuns (pentru AproapeDeInimaTa):

Nu stiu ce sa fac ma gandeam daca tot sunt de atata timp cu el macar sa ma si asa...cu el mi-as dori ca imi este mai usor imi este frica cu alt tip plus ca ma asteptat atata timp Daca simt ca ma schimb si nu mai ma pot desparti de el raman cu el dar daca vad ca tot asa sunt chiar se adevereste ca nu mai simt nimic l/as lasa. Plus ca mai si pleaca dupa aia, are o alta viata acolo eu aici Totusi sunt prea mica de acum sa ajung la relatii de 3 ani

| AproapeDeInimaTa a răspuns (pentru Alessia1995):

Nu stiu ce sa zic dar daca nu-l mai iubesti lasa-l... daca mai simti ceva pentru el continua relatia nu cinteaza ca pleaca in alt oras daca tine la tine iar tu ti la el nimic nu mai conteaza si o sa vezi ce repede trece timpul... chestia e ca va vedeti mai rar.
Iar cu viriginitatea... eu zic sa discuti cu el si sa-i spui ceea ce simti acum si luati o decizie impreuna.
Bafta.

| Licurici_2296 a răspuns:

Tu gandesti in clisee. Intr-o relatie nu e vorba despre varsta sau perioada sau ce zice lumea sau cum se face de obicei. Desigur ca nu poti sa nu iei in calcul sansele de a mai fi impreuna dupa ce pleaca si ca ai doar 16 ani. o relatie de 3 ani e pentru unii prea lunga si la 20 de ani, pentru unii insa e exact ce le trebuie.
Tu incearca sa analizezi ce simti pentru el. Poti incerca cateva zile sa nu va vedeti sa vezi cum te simti. Daca te intereseaza alti baieti nu cred ca ar trebui sa te culci cu prietenul tau - eu ti-as recomanda sa o faci cu baiatul la care o sa tii intr-adevar, chiar daca te simti datoare fata de cel cu care esti acum - sexul e un pas foarte important si e posibil sa-l ranesti foarte tare, insa pe de alta parte, incepandu-ti viata sexuala cu el e posibil sentimentele tale sa se dezvolte si sa schimbe in bine. Insa nu uita, atunci tot 16 o sa ai si e posibil relatia ta tot prea lunga sa ti se pare. Gandeste-te bine la ce urmeaza sa faci. Iar curaj sa faci sex cu altcineva o sa ai cand o sa iubesti, crede-ma!

| Nordic a răspuns:

Deci mai pe scurt vrei să scapi de el dar vrei să profiţi de puţa lui ca să scapi de virginitate? Da ce e virginitatea asta? O boală sau ce? E aşa naşpa să fi virgină? Sau nu eşi în pas cu moda daca eşti virgină... Mă rog. Ideea e că dacă nu îl mai placi nu te folosi de el. Că nici ţie nu ţi-ar conveni să vină unu şi să profite de veveriţa ta şi după aia să se simtă liber cu altele. Pune-te acum te rog în locul prietenului tău actual. Cum e? E naşpa, nu? Deci părerea mea e că nu e corect ce faci. E decizia ta până la urmă.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Pai daca tu crezi ca nu mai vrei sa fi cu el, atunci alegerea ta e buna.Gandeste-te bine inainte de a face-o ca sa nu regreti apoi.Iti urez succes!happy

| Alessia1995 a răspuns (pentru ȚiganTranspirat):

Mersi!

| ȚiganTranspirat a răspuns (pentru Alessia1995):

Cu plăcerehappy.Și nu te lua după cei care te critică.Se cred și ei deștepți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu lasi fiecare baiat de pe strada sa te f... sa te simti libera complet?

| Alessia1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt curva sa ma asa cu toti... libera in sensul cuvantului sa pot vorbii linistita daca vreau si cu altii ..nu sunt genul ala de fata... daca eram nu ma mai astepta baiatul asta 1 an si 8 luni

| Silyca a răspuns (pentru Alessia1995):

Nu est curva, dar esti agramata.

| butterfly95 a răspuns:

Eu zic ca intre voi a intervenit doar plictiseala, rutina. Sfatul meu este sa ramai cu el, sa faci dragoste cu el daca asta doresti si sa-i mai acorzi o sansa. Incearca si tu sa mai preiei initiativa, sa distrugi monotonia. Crede-ma, o relatie e mult mai frumoasa dupa ce iti incepi viata sexuala. Parerea mea este ca nu e prea buna ideea ta "doar sa scapi de virginitate", nu te incurca cu nimic. Daca vrei sa ramai cu el, e in regula dar daca vrei sa te desparti mai bine cu te culca cu el. Si eu am fost plictisita pe la inceputul relatiei (acum avem 1 an si 9 luni) dar acum e destul de frumos si in timp am invatat sa-l iubesc si sa valorific timpul petrecut cu el. Te sfatuiesc sa ramai cu el, sa incerci sa-l iubesti si sa iei cu situatia in maini. Sa spui "gata, nu mai ne plictisim".

| Alessia1995 a răspuns (pentru butterfly95):

Dar sasa el pleaca facultate alea alea in alt oras eu aici in oras ..numai deja fieacre pleaca pe drumul sau ...eu zic ca e de ajuns cat am stat nu vreau sa am relatii de 3 4 ani de acum, nu te vb cu ala nu fa aia duc doru intalnirilor asa de l inceput cu fluturasi alea alea deja rel noastra e plictiseala e cv normal acum nu imi mai place

| butterfly95 a răspuns (pentru Alessia1995):

Pana la urma, e decizia ta, e viata ta. Fa ce simti! dar gandeste-te ca poate plictiseala e doar pentru ca tu te gandesti la ea. Normal, intalniri cu fluturasi in stomac nu mai sunt dar pot fi intalniri in care sa te simti cu adevarat bine, protejata si iubita, dar repet: trebuie sa contribui si tu, nu sa astepti totul de la el. Te pup!

| Alessia1995 a răspuns (pentru butterfly95):

Da.dar nu o sa fie ultimul care ma iubeste o sa mai fie si altii nu se termina lumea la el acum

| butterfly95 a răspuns (pentru Alessia1995):

Sa ne anunti si pe noi ce ai facut :*

| Alessia1995 a răspuns (pentru butterfly95):

M am despartit sunt cu acel baiat care va ziceam ca am inceput sa ma vorbesc sunt foarte fericita cu el.e super ok ma face fericita de fostul nu mi-e dor de el ma mira si pe mine chestia asta dar na nici nu ne m-ai salutam nu stiu de ce probabil a aflat ca am pe altcineva

| sellieania a răspuns:

Buna am citit si cum crezi nu va fi deloc ok sa iai si sa fac sex cu el si apoi sa te desparti te-ai gindit dupa aceea ce va urma, daca vorbesti la moment cu alt baiat si simti ceva pentru el atunci despartate tu esti stapina pe tine nu el trebuie sa te controleze.
SUCCES

| Katgirl12 a răspuns:

Hmmm...treaba e complicata...tu esti o pustoaica de 16 ani care consideri raul rebel.intelegi? Parerea mea e ca NU trebuie sa ii faci asa ceva. poate ca el te iubeste cu adevarat mai ales daca te.a asteptat atata timp si nu te.a obligat sa faci sex cu el in acest tot timp. daca era un pervers care vroia doar asta o facea de mult. si apoi te lasa balta. si + ca ai 16 ani. si vrei sa iti incepi viata sexuala? raised eyebrows vrei doar sa.l folosesti pentru. a te scapa de virginitate?straight face. Nu e bine ce vrei sa faci. Dar e alegerea ta. Bafta in ceea ce faci :*.

| allysweet98 a răspuns:

Frate intr-un fel te inteleg si mie mi s-a intamplat sa am o relatie de 1 an si sa vreau sa ma f** cu el dar am zis ca mai bine nu si dupa ceva timp ne`m despartit.
sau mi sa mai intamplat sa vrea un baiat sa ma f** cu el da am zis ca mai bine nu e prea frumoasa viata virgina gandeste-te ca dupa trebuie sa mergi lunar la Ginecolog sa iti umble in P**** aia deci lasate puppici si ai grija ce faci :*

| Anonimus_6477 a răspuns:

Tu realizezi ca vrei sa il folosesti doar ca sa treci peste acest pas cu virginitatea? Te gandesti la sentimentele lui? Te gandesti ca el daca cu adevarat tine la tine il ranesti foarte mult? Gandeste-te si la el totusi ati fost impreuna atata timp, incearca sa rememorezi intamplarile frumoase si incearca cumva sa te fortezi sa fii atrasa iar de el... nu iti il folosii doar pentru a te usura de o problema. Gandeste-te si la el, succes happy

| danger0ousgirl a răspuns:

Daca vrei sa faci fa-o, dar ai grija sa nu se razbune dupa aceea ca te-ai despartit de el spunand la altii ce ai facut cu el, iar dupa aceea sa regreti amarnic..crede-ma ca stiu ce zic am patit si eu ceva asemenator.

| Yukino a răspuns:

Ei bine,cred ca e intr-un fel gresit,mai ales fata de el,adica serios, te foloseste de el? In fine, nu ma bag in vietile personale ale altora asa ca iti spun doar: daca chiar nu-l mai placi, desparte-te de el, fara sa-l ranesti si apoi no po-ti face cu asta cu care te-ai cunoscut?

| Dragutu_Alin_1986 a răspuns:

Eu am 18 ani fac 19 si sunt virgin, gandeste-te ca alti is casatoriti de 20 30 de ani, sa te distrezi nu inseamna sa te dezvirgineziwinking si vorba aia daca coperta nu e frumoasa nu inseamna ca si povestea e urata, incearca sa gandesti positiv, discoteca si distracti poti sa ai ori ca esti virgina ori ca nu

| Zwzw a răspuns:

Am citit si eu acum ceea ce ai scris tu aici. Eu sunt de parere sa nu faci prostia sa il ranesti pe baiat. stiu cum e. si eu am fost asteptata de baiatul pe care il iubesc si ma iubeste timp de 1 an si 5 luni si acum avem 2 ani jumatate si ne intelegem de minune. nu fa prostia sa te f....cu el si dupa sa ii dai papuciiwinking. P.S relatia se schimba enorm dupa ce...winking