| Carmen6665 a întrebat:

Buna am o MARE problema.pana acu exact 5 luni o faceam fara prezervativ.acu 5 luni si 1 saptamana am luat pastila de a doua zi( nu s-a terminat in mine, dar am vrut sa fiu sigura). pana acuma mi-a venit ciclul destul de normal..cu ceva secretii rosii maronii in plus. ultima data a fost putin mai ciudat ca am avut secretii cam o saptamana si pe urma miavenit ciclul dar numai 2 zile.luna trecuta in 18 trebuia sa imi vina pe data de 18 insa doar pe data de 20 am avut niste secretii maronii vreo 2 zile si atat.au trecut aproape 3 saptamani si inca nimic.este posibil sa fiu insarcinata in a5a luna? burta mi se pare cam la fel..si banuiesc ca ar trebui sa fie destul de marisoara in a5a luna

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Abia acum incep sa apara efectele secundare ale acelor pastile si mai ales incazul in care au fost administrate fara rost deci hormonii nu si-au putut face efectul insa pur si simplu ti-a destabilizat sistemul endocrin si hormonal. In cazul in care de atunci nu ai mai avut raporturi sexuale instalarea unei sarcini este exclusa deoarece nu se mai produceau deloc menstruatiile ulterioare. Pentru linistea ta ai putea sa-ti faci testul desarcina deoarece hormonul hCG este rezent in urina si sange in cazul in carear exista o sarcina.

3 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna s-ar putea sa fie o dereglare hormonala sau vreo raceala la ovare, daca ai fi fot insarcinata burta trebuia sa fie cat de cat marisoara si trebuia sa miste si bebe...mergi la un control ginecologic sa vezi ce ai pentru ca cu sanatatea nu e de joaca...eu am avut la fel ca si tine timp de 6 luni si cand am mers mi-a depistat un chist ovarian, deci ai grija

| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca nu esti insarcinata. poti face un test ca sa fii sigura.
In mod sigur te-ai ales cu o dereglare serioasa, lucru normal dupa emergency contraception. Ar fi bine sa vizitezi un ginecolog.

| MrNob0dy a răspuns:

Eu nu inteleg la ce ai mai luat pastila de a 2 zi daca ai folosit-o la o saptamana dupa intretinerea actului sexual? aia te-a dat peste cap uite ceva ce te va ajuta sper http://www.e-fertilitate.ro/......ua-zi.html incearca sa treci pe la medic insanatosire grabnica