| alinaioana12 a întrebat:

De ce dureaza atat de mult sa o iei de la inceput? sad
Persoana care o plac, ma place la randul ei. dar a plecat in alt oras la facultate. am refuzat o posibila relatia cu el, deoarece nu cred ca as putea sa rezist intr-o relatie la distanta. uneori imi pare rau de decizia mea.
Inca mai vorbim pe mess, prin mesaje, si imi e foarte dor de el. ceva sfaturi? sad

3 răspunsuri:
| Abstergo a răspuns:

Daca ati fost impreuna de mult timp, cred ca ar trebui sa incerci o relatie cu el bazata pe INCREDERE. Ma gandesc ca vine acasa(in orasul unde locuiti amundoi) in weekend-uri si vacante. Daca nu sunteti impreuna de mult timp cred ca ar fi mai bine sa va gasiti pe altcineva amundoi pentru ca relatia nu o sa reziste la distanta. Mai ales ca sunt si eu student si stiu cum este la facultate. Petreceri, chefuri in camine si este foarte probabil sa intalneasca pe altcineva acolo de care o sa se ataseze mai mult(daca relatia dintre voi este la inceput) si apoi o sa regreti. Acum tu stii mai bine ce simtiti unul fata de celalalt si cred ca tu ar trebui sa iei decizia asta. Eu doar mi-am dat cu parerea. happy Bafta!

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Abstergo):

Dap,asa e!

| alinaioana12 explică (pentru Abstergo):

Faza e ca nu locuim in acelasi oras, dar suntem la o distanta mica.Din pacate nu am fost impreuna mult timp, stiu ca ar trebui sa imi gasesc pe altcineva dar pur si simplu nu pot si nici nu vreau.sad mai ales acum cand vorbeste atat de frumos cu mine sad.
Iti multumesc mult pentru raspuns!