| AnnaCristinaa a întrebat:

Am o mare problema.Prietenul meu a plecat la facultate in alt oras, avem o relatie de aproximativ 8 luni.Sunt sigura ca nu va mai fi la fel.Sunt o persoana careia ii place ca toaa atentia sa fie asupra ei.Nu vorbim foarte mult pe zi ceea ce ma deranjeaza.Insa nu pot sa ii reprosez acest lucru deoarece ma tem ca va crede ca sunt prea geloasa/posesiva..Credeti ca relatia noastra ar putea continua? Ce sfaturi ati putea sa-mi dati?

Răspuns Câştigător
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Atata timp cat te poti retine ca el sa nu te creada geloasa/posesiva poti face ca aceste idei preconcepute sa dispara din mintea ta, oricum ai face tot o sa vb cu fete pe-acolo, nu ti de pare normal, pune-te in locul lui, ce-ai face?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si peste 3 luni vine seeeesiiiiuuuuneeeaaaaa!
Ce crezi, poti sa rabzi cand doua-trei saptamani poate vorbi doar la 2-3 zile cu tine, si atunci pe fuga? Rabdare, daca tii la el, invata sa ai rabdare.winking

| mgtow a răspuns:

Sa terminat, acolo se arunca la alta sau altele se arunca pe el, visul copilaresc incepe sa se dastrame invata sa traiesti realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplu: daca ai nevoie de toata atentia, atunci da-ti tu, tie insati, toata atentia si stai singura.
P.S. trebuie sa inveti ca oamenii din jur au si ei viata lor si e normal sa nu fii tu centrul universului lor, pentru ca sunt ei insisi. Asa e normal. Ca insemni foarte mult pentru el e alta poveste.

| thegeaba a răspuns:

Sincer, ma indoiesc. Am avut ocazia sa cunosc cupluri care credeau ca-si vor petrece viata impreuna in clasa a XII-a. Un an mai tarziu s-au despartit din cauza ca erau la facultati diferite, si nu mai comunicau ca inainte (inainte erau colegi de clasa). Si culmea, facultatile erau in acelasi oras.

| momo0988 a răspuns:

Ar trebui sa fi intelegatoare si nu geloasa mai ales daca aveti 8 lunisigur tine la tine...