| divine a întrebat:

am o mare problema si as dori enorm de mult sa ma ajutati! Nustiu ce sa mai fac, deja de aproape 3 luni m-am despartit de prietenul meu, noi ne-am intilnit timp de jumate de an, si abia in septembrie un prieten de-al lui mi-a spus ca el are o pretena de doi ani, in acel moment am crezut ca mor, tineam foarte mult la el, il iubeam foarte tare. Dar eu de la inceput simteam ca ceva e in neregula, cind pleca undeva isi oprea telefonul spunind ca s-a descarcat sau ca nu prindea sad Dupa ce am aflat ce mi-a facut, ne-am certat mult pe mess, dar tot imi spunea ca tine la mine, si parca de un timp il uitasem, dar acum o saptamana am visat un vis ca ma sarutam cu el, si iar m-a apucat un dor enorm de el! Nustiu ce sa mai fac ca sa-l uit, dar as vrea enorm de mult sa ma impac cu el.Acum la moment am un prieten, dar tin la el foarte putin, nu ma simt bine in compania lui...gindurile mele mereu sunt la fostul meu prieten, nu mai am puteri deja, mereu numai la el si ma gindesc... ajutati-ma va rog cu vreun sfat ce sa fac in continuare, ca m-am pierdut total in gindurile mele, nu stiu ce sa mai fac in continuare!sad

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu te simti bine in compania lui pentru ca te gandesti la fostul. Daca ti'a facut asta inseamna ca nu te merita.Incearca cu actualul si o sa vezi ca nu o sa-ti para rau.Nu e mai frumos sa stii ca cineva tine la tine decat cineva care stii ca atunci cand nu e cu tine e cu alta fata? Mai gandeste'te o data