| Andreeasps a întrebat:

Am o mare problema si nu stiu cum sa incep, dar ideea e ca sunt in anul 1 la facultate si pentru mine e un mediu total nou. Deja sunt speriata de faptul ca dupa cursuri ma urmaresc multi baieti pe strada ca sa imi ceara nr. In clasa nu mai zic ca nu am deloc liniste. Vreau doar sa am liniste si sa fiu lasata in pace pentru ca nu caut nici o relatie. Ce sa fac? Ajutor

20 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Cred ca exagerezi, refuz sa cred ca unii oameni sunt chiar atat de tampiti sa te urmareasca pe strada sa iti ceara numarul de telefon happy oricum treaba este simpla, spune-le ca ai deja un iubit, si sa te lase in pace happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta sperioase de bombe, de parca baietii sunt monstri, esti la facultate tu, invata sa iei viata in piept nu te pisa pe tine asa usor, traiesti cea mai dulce perioada a unui om, esti in perioada in care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, sa iesi in club cu fetele, betii in camin, invatat pentru examen. inceteaza sa fi tolomaca

| Wihox a răspuns:

Baietii te vad ca pe o fata accesibila se pare. Poate este modul cum te imbraci. Este doar o peresupunere, fiecare are dreptul sa se imbrace cum vrea doar ca vestimentatia spune multe despre o persoanawinking. Fii mai acra cu persoanele din jur, respinge-i mai tare pe baieti ca sa fie invatatura de minte si pentru cei care mai cuteaza. Dar chiar vrei sa faci asta? hmm

| Andreeasps explică (pentru Wihox):

Nu e vorba de felul cum ma imbrac pentru ca eu sunt opusa fetelor de pe fb. plus ca merg le biserica si mai mereu am haine inchise la culoare. Si chiar vreau sa fac ce?

| ubox7007 a răspuns (pentru Wihox):

Da, sau poate au acelasi drum cu ea si "o sicaneaza" pe boboacawinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Wihox):

Parerea mea este ca daca o fata este frumoasa, atrage baietii prin faptul ca este frumoasa nicidecum ca e accesibila, daca e vreo urata ca muma padurii nu se va uita nimeni la ea. de obicei frumoasele sunt mai pretentioase

| Wihox a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

O fata frumoasa natural nu iese asa tare in evidenta, stii cum zic. Poate fata asta e sexy si single :v

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Wihox):

O fi single dar sexy nu, din intrebare am remarcat ca nu are fler sexy

| corbulalbrosu a răspuns:

N-ar strica sa ii privesti cu mai multa atenta pe cei ce te urmaresc, sa-i studiezi cu multa atentie, in amanuntime, daca au cornite rosii si copite sau au aripioare albe de heruvimi? laughing Nu te poti lasa pacalita de niste "dracusori" nu-i asa, deoarece tu te pastrezi inocenta si ingenua, in speranta ca vei fi rapita de un serafim ori un arhanghel, n-ar strica sa te rogi poate iti va sarii unul in ajutor sa te pazeasca de acei "demoni raufacatori". rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns:

Ghinionul tau ca esti atragatoare laughing
Spune-le ca nu te intereseaza, ca nu sunt genul tau, ignora-i.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu va face asta nici sa o impusti, egoul ei e gadilat de atentia baietiilor dar majoritatea vor sa se dea "sfinte"

| J0B0MAT a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ei na! Daca fetei aleia sexy si single din cercul tau de prieteni ii place sa fie in centrul atentiei, nu inseamna ca tuturor fetelor le place astawinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru J0B0MAT):

Imi pare rau, dar fata sexy si single a noastra o face involuntar prin simplul fapt ca este sexy, are acest fler, prezenta, dictie, aspect ingrijit, mereu cocheta

| Andreeasps explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

VacaGordaVirgen, nici nu m-am dat sfanta si nici nu am nevoie de atentie. De ce cei ca tine simt mereu nevoia sa judece oamenii? Ma cunosti cumva sau ai idee prin ce trec?

| Wihox a răspuns (pentru Andreeasps):

Da tu il cunosti pe VacaGordaVirgen? El lucreaza pe partea asta de fete sexy si single. Daca EL nu este in masura sa dea un raspuns in aceasta privinta nimeni nu este.

| Oana92 a răspuns:

Mi se pare ca exagerezi... Comportamentul tau nu e deloc ostentativ, ba chiar din contra si totusi baietii te urmaresc pe strada si nu-ti dau pace. Ceva nu pusca in povestea astawinking Nici macar tipele care fac orice sa fie bagate in seama nu sunt ''urmarite'' pe strada, sunt eventual abordate mai des, dar urmarite pentru un numar de telefon? laughing Te-ai uitat la prea multe filme!

| Lawliet14 a răspuns:

Imbraca-te decent, ca sa nu iesi in evidenta.

| AleXzpm a răspuns:

Da-mi si mie numarul tau.

| Andreyey09 a răspuns:

Nu prea ai ce face.o sa te obisnuiesti!

| OtiliaButnarescu a răspuns:

Încearcă să faci pe fata rea cu ei și ai să vezi că o să îi pui la punct dacă încearcă să se dea la tine.