| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o mica problema. Acum cateva zile am avut primul contact sexual(ca sa-i zic asa). Iubitul meu si-a introdus doar putin penisul in vaginul meu,nu complet. Nu cred ca a ajuns pana la himen deoarece nu am sangerat. Totusi,as vrea sa stiu, din punct de vedere fizic mai sunt virgina?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Himenul se afla exact la intrarea in vagin,nu la un centimentru,nu la doi,nu la trei centimentri inauntru.

Faptul ca tu nu ai sangerat poate fi pus pe seama altor motive(himen elastic,inexistenta lui din nastere, irigare foarte slaba cu sange a himenului la momentul contactului sexual, etc)dar virgina nu mai esti.
Din nici un punct de vedere.
Starea de virginitate ia sfarsit la primul contact sexual, fie esti fata, fie esti baiat.

| skizz0 a răspuns:

Ai fost ***! Dar daca vrei poti face operatie de virginare, si o sa fii virgina fizic dar moral nu big grin rolling on the floor) si iubitu tau e un fraier ca te-am *** " pe jumatate" ori o faceti calumea ori ba!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Nu mai ești virgină din niciun punct de vedere - chimic, fizic, matematic sau de care mai vrei tu. În momentul când ai acceptat un act sexual, oricât de incomplet ar fi, virginitatea ta a zburat în momentul când glandul lui a poposit pe labiile tale.

| neutrino a răspuns:

Nu, nici fizic si nici moral.

| Raul5765578 a răspuns:

Nu

| lawll a răspuns:

Daca a fost primul tau act sexual, iar penisul cand a fost introdus in vagin si nu sangerat, atunci inca esti virgina.