| Sofia2003 a întrebat:

Am o mica problema... Am 13 ani si pur si simplu sunt indragostita de un baiat mai mare decat mine cu un an. Eu as vrea foarte mult sa fim impreuna (poate ati zice ca este prea devreme insa profesorii din scoala noastra ne incurajeaza sa ne facem prieteni pentru ca doar asa putem simti pe piele noastra senzatiile prin care vom trece probabil peste cativa ani, ca doar asa vom putea avea experienta prin viata, si chiar au dreptate ). Asa cum spuneam.....as vrea foarte tare sa fim impreuna, insa el e genul care se gandeste foarte, foarte des la,, prostioare" iar eu, totusi nu ma simt pregatita sa imi incep viata sexuala, si nu stiu cum sa fac... daca il refuz de fiecare data e probabil sa isi caute pe altcineva, iar sa-l accept, parca n-as putea... Totusi pentru asta sunt prea mica! Ce sa fac?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Șoficuța te iubesc mamițica, sa n am paie la măgarlaughing

| WaterDrop a răspuns:

Spune-i ca il placi dar inca nu esti pregatita pentru asa ceva. Daca nu te intelege, inseamna ca nu tine la tine si nu ai nevoie de el. Nu te ingrijora, se mai gasesc si altii.

| max21 a răspuns:

Zi in fata cum am facut-o si eu prietenei mele am (13 ani aproape14)
Nu pot, nu ma simt pregatit/a.
Sau poti incerca dar nu stiu

| miru_9957 a răspuns:

Dupa parerea mea, e ok daca el are 14, maxim 15 ani. Daca e mai mare,fii sigura ca se va ajunge la ce ai spus tu ca nu vrei
Daca el te place si tie chiar iti place de el, puteti incerca.Dar sa ii spui de la inceput sa te trateze ok, si fara prosti. Daca nu e de acord, atunci mai bine lasa.l, nu te merita

| miru_9957 a răspuns:

Scuza.ma
Nu am citit cu atentie prima parte
E ok daca e mai mare cu un an
Dar sa ii spui ceea ce te.am sfatuit