| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala. Pentru ca asta vreau, pentru ca ma simt pregatita, pentru ca stiu ca as face-o cu baiatul care ma merita. Dar nu stiu cum sa ii dau de inteles ca vreau. El nu mai e virgin, are ceva experienta. Ideea e ca am avut de multe ori ocazia sa o facem, iar eu as fi vrut, dar parca el se abtinea, chiar daca stia ca ar fi putut sa profite de ocazie. Eu cred ca si el ar vrea (de fapt orice baiat ar vrea as se culce cu prietena lui) dar pe de alta parte cred ca incearca sa ma protejeze, pentru ca sunt mai mica decat el, pentru ca in ochii lui sunt o copila.
Iar eu nu pot sa ma duc la el sa ii spun "vreau sa facem sex", m-as simti ca naibastraight face. si nici el nu ar vrea sa faca ceva ce m-ar deranja. Ma pune pe ganduri ca am avut atatea ocazii, nopti petrecute impreuna, cand ne sarutam si mangaiam peste tot, dar atat... parca nu ar fi indraznit sa faca mai mult. Si nici nu e genul timid, ba din contra. Nu am deschis niciodata discutia despre sex cu el, parca nici n-as vrea, vreau doar sa ii dau de inteles ca sunt pregatita pentru asta fara sa par prea... disperata sa ma culc cu el. Cum as putea sa il fac sa vrea cu adevarat sa o facem, sa inteleaga ca asta vreau si eu?

Si inca ceva:d Stiu ca prima oara e naspa si doare, dar totusi daca e cu baiatul pe care il iubesti si te iubeste la randul lui, si care e si destul de experimentat, nu ar trebui sa fie ceva mai placut?

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Esti inca minora si plus de asta, probabil ca el chiar te iubeste si vrea pentru tine ce este mai bine! Probabil el considera ca ar fi bine sa mai astepti putin! Nu sexul este totul intr-o relatie, iar el iti da de inteles ca sigur te asteapta, deci sa nu iti faci griji ca il vei pierde daca mai astepti! Referitor la durere, daca tu reusesti sa te relaxezi indeajuns, poti sa ajungi la performanta sa simti o durere placuta! Asta depinde si de el, dar mai ales de cat esti tu de pregatita!

| valThina a răspuns:

Nu inteleg un lcru.toata lumea zice ca nu sa mai astepti...ca el are peste 18 din cate am inteles eu din intrebare si tu ai 17...esti destul de mare sa te gandesti macar un pic.si daca simti ca esti pregatita si ca el chiar simte ceva pentru tine e ok. poate chiar mai mult decat ok big grin sunt de partea tahappy
pai...ii poti da de inteles din gesturi gen un sarut cand sunteti doar voi 2 si stii ca puteti sa faceti ceva mai mult happy poti sa ii zici in fata(daca e sa treceti deja la atingeri si asa)ca esti pregatita.
nu mai fi asa de sigura ca prima data e naspa si ca doarehappy la mine nu a fost asa.a stiut cum sa ma faca sa ma simt in largul meu si nu a fost naspa si nici nu m-a durut.trebuie sa fie grijuliu ca si tu sa te simti okhappy

| valThina a răspuns:

@lexy, eu am facut-o prima data la 17 ani si ceva si chiar daca ai mei nu erau prea de acord cu el nici macar nu au adus vorba de asa ceva...

| wannabe a răspuns:

Fii deschisa cu el,explica-i ce simti, el te va intelege perfect, iar relatia voastra va continua si mai bine pe urma. totul consta intr-o comunicare buna intre voi doi.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu face sex cu el, pentru că tu eşti minoră şi nu are voie să facă sex cu tine până nu eşti majoră poate de aia nu a avut curajul să se atingă de tine poate să facă închisoare dacă face sex cu tine deoarecee încă nu eşti majoră mai aşteaptă până faci 18 ani şi atunci o să fi majoră şi poţi să faci ce vrei tu.

Prima oară doare deoarecee îţi rupi himenul şi este normal să te doară am auzit la unele fete că simţi şi puţină plăcere prima dată.

Succes!

| Isabelamaria21 a răspuns:

@iubitha nu i-am impus eu sa nu faca sex cu el dar daca afla parintii ei sau altcineva iubitul ei va avea de suferit pentru ca e minora si daca se atinge cineva de ea va avea de platit cu inchisoarea si nu cred ca ea ar vrea asta.

| D3Dulici a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa astepti momentu potrivt. daca esti cu el si va saruati alea alea ridicai bluza usor si soptestei la ureche "te iubesc". Poate merge.happy, daca nu merge si el tot nu vrea mai mult, inseamna ca nu te crede destul de pregatita.Sigur va face el miscarea, doar ai putina rabdare! Scumpa de cand esti cu el?thinking de curiozitate...thinking

PS:SUCCES!love struck

| xJuke a răspuns:

@D3D3 de aproape 5 luni:happy

| iubitha_5216 a răspuns:

LeXy,ma scuzi dar nu e tocmai corect ceea ce ai zis tu! pentru ca acum nu mai e ca pe vremea lu' bunik, sa ai 18 ani, sa fi casatorita si apoi sa faci dragoste cu persoana pe care o iubesti.cum,probabil bine stii fetele de 12 ani sunt deja incercate de 4, 5 baieti, in fine.cu ceva ai dreptate, ca poate ii e frica sa se culce cu ea de inchisoare, dar asta se poate intampla doar daca parintii ei sunt neintelegarori si nu au incredere in dragostea si in sentimentele care le au cei doi.eu am facut-o prima data la 15 ani, dupa ce am stat un an cu un baiat si acum sunt tot cu el, in plus el e cu 8 ani mai mare ca mine.o sa facem 3 ani in august. draga mea,acum o sa-ti raspund la intrebare,ceva e cert.el te iubeste,si te iubeste mult,pentru ca nu vrea sa te simti obligata sa o faci cu el,pentru ca asteapa,te asteapta pe tine si poate ca vrea sa mai treaca un timp ca sa ai incredere deplina in el, si sa nu-ti para rau ca l-ai ales pe el(sa fie primul)! mai asteapta si uh, nu te grabi si lasa lucrurile sa vina de la sine.te-am pupatkiss