| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii zic ca nu sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pe sleau, ii spui efectiv ce ai de spus. nu te poate obliga nimeni sa faci sex daca nu vrei.

| lavynika a răspuns:

La obiect:"nu vreau sa imi incep acum viata sexuala pentru ca nu ma simt pregatita". Daca te iubeste va intelege si va astepta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I zici pur si simblu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In aceasta intrebare se subliniaza o teama de a nu-i spune ceea ce simti cu adevarat si ceea ce vrei, fa-ti curaj si incearca sa-i spui ca nu esti pregatita fara sa-i dai prea multe explicatii, prin reactia lui iti vei da seama de ceea ce simte pentru tine, daca se opune deciziei tale inseamna ca nu simte ceva foarte special pentru tine si daca atunci in cel mai rau caz te ameninta ca daca nu o faci cu el va despartiti inseamna ca nu te merita si nu te apreciaza pentru ceea ce esti, dar daca este de acord inseamna ca te iubeste si veti astepta momentul potrivit. Ai multa grija ai un lucru foarte important pentru o fata ce multe fete si-ar dori sa mai aiba pentru ca la momentul potrivit nu au luat decizia corecta si acum regreta pentru ca un baiat isi doreste o fata serioasa si sa nu cedeze foarte usor. Eu iti urez mult succes si sa ai incredere in tine si chiar nu trebuie sa simti teama aceasta pentru ca este corpul tau si tu decizi pentru el. Si tine minte baietii trebuie roiasca in jurul tau ca sa-ti gasesti pe cel potrivit.